Миколаїв на межі “червоної зони”, місцева влада вводить суворіші карантинні обмеження
Про це повідомив голова Миколаївської ОДА, Віталій Кім.

“Все дуже погано, ми впевнено йдемо до “червоної зони”. По одному із показників місто вже там – це заповненість кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 впродовж останніх семи днів на 100 тисяч населення – 101,15 (при допустимому не більше ніж 60 на 100 тис. населення).
З такими темпами інший показник буде подолано найближчими дням і ми увійдемо у “червону зону”. Це завантаженість ліжок, забезпечених медичним киснем. На сьогодні – це 64,72% при допустимому – не більш як 65%.
Тому ми щойно провели позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Миколаївській облдержадміністрації. На ній також був присутній міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич. Це спільне та виважене рішення задля здоров’я кожного із нас.
Для стабілізації ситуації ми прийняли наступне рішення – вводимо більш суворі карантині обмеження в рамках “помаранчевої зони”, які набирають чинності з 01.00 24 березня та будуть діяти до 04 квітня включно.
Буде заборонено:
– Робота закладів культури (будуть зачинені кінотеатри, театри, музеї, концертні
зали);
– Робота торговельно-розважальних центрів (окрім продуктових магазинів, аптек, зоомагазинів, магазинів з продажу засобів гігієни та побутової хімії);
– Робота ярмарків “вихідного дня”;
– Проведення релігійних богослужінь (якщо не забезпечена площа приміщення не менше 10 м2 на 1 особу);
– Проведення масових заходів (розважальних, спортивних, культурних, рекламних та інших);
– Присутність глядачів на спортивних змаганнях.
Крім того:
– Заклади громадського харчування працюватимуть виключно на винос;
– Працюватимуть – за дотримання суворих норм та без роботи кафе – автозаправочні станції;
– Перукарні, салони краси працюватимуть за попереднім записом. Як і фітнес та спортивні зали – але без групових занять;
– Працюватимуть дитячі садочки. Школи після канікул повернуться до навчання – але дистанційно;
– Усі підприємства та організації бюджетної сфери переходять на дистанційну роботу;
– Приватний бізнес також повинен максимально перейти на дистанційну форму роботи. Окрім підприємств критичної інфраструктури;
– Великим продуктовим магазинам рекомендовано вести обмеження для громадян похилого віку, шляхом введення “спеціальних годин відвідування”.
Громадський транспорт працюватиме в звичному режимі. З дотриманням суворих норм перевезення пасажирів та маскового режиму. Із заповненістю місць для сидіння на 50%. Проте місту рекомендовано оновити електронні перепустки для працівників критичної інфраструктури та інших необхідних працівників, в разі введення обмежень для роботи громадського транспорту.
Діяльність ринків. Їм дозволено працювати до наступної неділі. Проте на цьому тижні будуть проводитись постійні рейди із залученням фахівців Держпродспоживслужби та Національної поліції України. І у разі недотримання карантинних вимог – ринки будь-якої форми ми також закриємо з понеділка 29 березня.
Щодо діяльності розважальних закладів, які системно порушують карантині обмеження. Будемо жорстко, в рамках чинного законодавства, реагувати на вашу діяльність. Я буду всіляко підтримувати поліцію та інші органи перевірок. Ми зробимо максимально все, щоб їх робота була припинена.
На цей момент обмеження стосуються лише міста Миколаєва, в разі погіршення ситуації в області будуть прийняті відповідні рішення.
Ще раз звертаюсь до кожного із вас – ситуація дуже погана, щодня є смерті.
Ми це робимо, щоб призупинити хворобу, щоб не вводити повний локдаун. Прошу віднесіться до цього із порозумінням. Від цього залежить здоров’я кожного із вас та ваших близьких.
Не хворійте!”