Сторони досягли домовленості щодо форми Перевірочного листа – начальник Адміністрації порту Чорноморськ

Адміністрація морського порту Чорноморськ 19 березня провела робочу нараду з питань екологічної безпеки та операційної діяльності обговорили впровадження заходів, спрямованих на зниження інтенсивності пилоутворення та ефективну експлуатацію гідротехнічних споруд портовими операторами.

Захід проводився під головуванням начальника Адміністрації морського порту Чорноморськ Максима Широкова, за участі представників портових операторів та керівників і фахівців Адміністрації порту.
Максим Широков наголосив на тому, що в умовах сьогодення є вкрай необхідним розуміння важливості виконання вимог і норм екологічної безпеки при проведенні вантажно-розвантажувальних робіт.
Зокрема, йдеться про впровадження в порту сучасних технологій, спрямованих на застосування ефективних систем пилопригнічення при перевантаженні зернових вантажів, які на цей час складають біля 60% від загальної структури вантажообігу.
За словами керівника, всі портові оператори, які здійснюють свою виробничу діяльність в акваторії морського порту Чорноморськ, повинні чітко розуміти відповідальність за дотримання законодавства про охорону навколишнього середовища та сприяти запобіганню забруднення території та акваторії порту.
Максим Широков надав детальні роз’яснення щодо впровадженого Адміністрацією порту порядку перевірки готовності причалу для швартування суден, який визначений у відповідності до вимог наказу Міністерства транспорту та зв’язку України від 27.05.2005 №257 «Про затвердження правил технічної експлуатації портових гідротехнічних споруд» та на підставі діючих договорів доступу портових операторів до причалів.
Згідно із цим порядком, результати перевірки готовності причалу для швартування судна спільно фіксуються представником Адміністрації порту та портового оператора у Перевірочному листі.
Робоча нарада пройшла в конструктивному діалозі, сторони досягли домовленості щодо форми Перевірочного листа. Результатом робочої зустрічі став чіткий меседж від портових операторів щодо готовності працювати у напрямку зниження інтенсивності пилоутворення, розробка додаткових та вдосконалення існуючих систем пилопригнічення.
Учасники наради домовилися у двосторонньому порядку дотримуватися вимог нормативно-правових актів та працювати на сталий розвиток морського порту Чорноморськ. Про це повідомила прес-служба Адміністрації порту Чорноморськ.