Порт Ізмаїл включений до транскордонного туристичного маршруту

із іноземними туристами. Це стало результатом успішної транскордонної співпраці української та румунської сторін в галузі розвитку туризму.
Слід підкреслити, що це – перший за останнє десятиріччя проєкт, коли туристичний потік орієнтований на відвідування Ізмаїлу. Іноземці будуть перебувати в Україні на протязі трьох днів, на них чекає ознайомлення із історією, фольклором, багатонаціональною культурою української Бессарабії та її гастрономічними особливостями. Планується також відвідування Одеси або Білгород-Дністровського.

Таким чином, Ізмаїл, через два роки відчує результати І Міжнародного форуму «Розвиток туризму в українських дунайських портах — шлях до економічного зростання регіону». Нагадаємо, захід, організований спільними зусиллями Адміністрації Ізмаїльського морського порту та адміністрації міста Ізмаїл, відбувся у травні 2019 на відремонтованому Ізмаїльському морвокзалі. Форум став майданчиком для підписання меморандуму про співпрацю між комунальною установою Ізмаїльської міської ради «Бюро сприяння інвестиціям» та Асоціацією менеджменту туристичних напрямів і об’єктів дельти Дунаю (Румунія). Президент цієї асоціації, голова румунської делегації Каталін Цибуляк розповів про намір румунських партнерів включити місто Ізмаїл в маршрути пасажирського флоту, який відвідує румунську дельту Дунаю. Йшлося про перспективу транскордонних турів, в межах яких іноземні туристи зможуть ознайомитись із дикою природою румунської дельти, містом Ізмаїл та багатонаціональним колоритом української Бессарабії. Ініціатива включення Ізмаїлу до маршруту румунських круїзів належала керівництву міста та була цілком підтримана Адміністрацією Ізмаїльського морського порту. І ось нарешті, через два роки, ми можемо констатувати, що зустріч та підписання меморандуму матимуть перші результати.

З кількох причин, у тому числі – початку пандемії COVID-19 – реалізацію проєкту було відкладено. Перші невеликі групи туристів в межах туру вже у березні відвідали румунську частину круїзного маршруту, а ось дату суднозаходу до Ізмаїлу відкладали тричі у зв’язку із карантинними обмеженнями. Але, як повідомив директор КУ «Бюро сприяння інвестиціям» Валентин Строя, вже у найближчі місяці (як тільки поліпшиться епідеміологічна ситуація в Україні) круїзне судно «DIANA» із іноземними туристами має відвідати морський порт Ізмаїл.

повідомляє АМПУ