Морський порт Клайпеди готовий стати північними торговими воротами України

Про це йшла мова українсько-литовському економічному форумі який проходив 18 березня.

Шостий Українсько-Литовський економічний форум відбувся під час візиту Президента Литовської Республіки Гітанаса Науседи до України. Учасників форуму вітали лідери обох країн.

До початку форуму міністр транспорту Литви Маріус Скуодіс та Міністр інфраструктури України Владислав Криклій підписали в Києві Меморандум про наміри щодо співпраці у залізничному пасажирському та вантажному транспорті та цифрові дозволи на міжнародні автомобільні пасажирські та вантажні перевезення.

“Підписаний сьогодні Меморандум має на меті покращення залізничного сполучення між двома країнами, а також просування цифрових рішень у галузі транспорту та логістики. Я вважаю, що шляхом подальшого розвитку співпраці Литва та Клайпедський порт можуть стати північними торговими воротами України”, – сказав міністр транспорту М. Скуодіс.

Сторони готові співпрацювати над тим, щоб морський порт Клайпеди став північними торговими воротами України. Українські вантажі в 2020 році становили 0,9 відсотка. 

“Я не сумніваюсь, що наша співпраця буде розвиватися і має великі перспективи. Географічне розташування Клайпедського порту забезпечує прямий доступ до європейських ринків, а портова інфраструктура, що постійно розвивається, дозволить найближчим часом прийняти найбільші судна в Балтійському морі. Український вантажний потік у нашому порту сьогодні незначний. У майбутньому певні маршрути пролягатимуть через Клайпеду», – говорить Альгіс Латакас, генеральний директор адміністрації морського порту Клайпеди.

Під час форуму А. Латакас прочитав доповідь та поділився досвідом того, як морський порт Клайпеди перетворив виклики пандемії на ефективні рішення.