“Ми однозначно очікуємо зниження рівня ставок портових зборів, але відповідь на це може дати саме Методика”, – Олександр Голодницький.

   У зустрічі прийняли участь представники Міністерства інфраструктури України, ЄБА, Морської палати, широке коло стейкхолдерів — представників контейнерних ліній, судновласників, портових операторів, юридичних компаній. Всього взяли участь близько 20 компаній.Модератором зустрічі був керівник ДП «АМПУ» Олександр Голодницький.

   В ході засідання було обговорено низку конструктивних пропозицій до проєкту Методики розрахунку розмірів ставок портових зборів. Під час дискусії Олександр Голодницький зауважив: «По -перше, нам потрібно прийняти зрозумілу всім, обґрунтовану Методику, яка б дисциплінувала і ДП „АМПУ“, і стейкхолдерів. По — друге, Методика — це документ, без якого ми не зможемо відповісти на питання якою маэ бути ставка портових зборів. Однозначно ставки портових зборів повинні бути конкурентними, а тому відповідно знижені, в тому числі за рахунок оптимізації витрат та позбавлення ДП „АМПУ“ від непрофільних активів.»

   Сторони домовились, що протягом двох тижнів ЄБА акумулює зауваження та пропозиції від представників ринку та надасть єдиним документом спеціалістам ДП «АМПУ», після чого спільна робота над редагуванням проектів буде продовжена.

 

повідомляє АМПУ