31 березня закінчується перехідний період, запроваджений у зв’язку з виходом Великобританії зі складу Європейського Союзу.

Поки ж двостороння торгівля здійснюється за формами ветеринарних сертифікатів, погодженими раніше між Україною та ЄС. Про це повідомила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька 16 березня під час британсько-українського вебінару з агробізнесу «Можливості внеску України у продовольчу безпеку Великої Британії».

«Після Brexit ми наново погоджуємо угоди та сертифікати для здійснення двосторонньої торгівлі з Великою Британією, – розповіла Владислава Магалецька. – Працюємо для того, щоб бізнес обох країн мав необхідні експортні та імпортні можливості, а споживачі – доступ до якісних товарів».

Сьогодні право експорту продукції на територію Європейського Союзу мають 362 українських підприємства (155 підприємств-виробників продукції, призначеної для споживання людиною, та 207 підприємств-виробників нехарчової продукції).

Держпродспоживслужба та DEFRA (Департамент навколишнього середовища, продовольства та сільських справ Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії) уже взаємно визнали переліки українських та британських підприємств, які мають право здійснювати експортно-імпортні операції.

«Ми сподіваємося, що як виробники української продукції, так і виробники Великої Британії зможуть працювати на основі паритету», – підкреслила Владислава Магалецька.

Держпродспоживслужба відіграє важливу роль у ефективності українського експорту. Її завданням є подолання технічних перешкод в торгівлі та забезпечення державних гарантій щодо дотримання вимог країн-партнерів.