У Миколаєві розробляють цільову програму розвитку річок та маломірного судноплавства до 2023 року

12 березня відбулося перше засідання робочої групи щодо розроблення міської цільової програми розвитку річок та маломірного судноплавства у місті Миколаєві до 2023 року. Про це повідомила прес-служба Миколаївської міської ради.У засіданні взяли участь представники Миколаївської міської ради, приватних та комунальних установ, громадськість.
У вступному слові перший заступник Миколаївського міського голови Віталій Луков висловив зацікавленість у розробці цільової програми розвитку річок та маломірного судноплавства, як такої, що представляє інтерес для розвитку Миколаєва.
Одним із інструментів для вирішення напрацьованих робочою групою питань стане налагодження комунікації із народними депутатами України та стейкхолдерами.
Розуміючи необхідність детального обговорення проєкту Програми, слово взяла директорка департаменту економічного розвитку Миколаївської міської ради Тетяна Шуліченко, яка проінформувала про стан проведеної роботи.
«Починаючи з 2018 року, представниками влади, консалтингових організацій та бізнесу було підготовлено перелік документів, зокрема, розроблено та прийнято на сесії Миколаївської міської ради рішення №56/71 «Про затвердження Концепції розвитку річок та маломірного судноплавства у місті Миколаєві на 2019-2030 рр.», – зазначила Тетяна Шуліченко.
Під час засідання також було означено декілька основних напрямків, зокрема, екологія та безпека на воді. Щодо першого, Валерій Вєтров анонсував засідання круглого столу за участі представників Реанімаційного Пакету Реформ на якому разом із стейкхолдерами будуть напрацьовані основні аспекти та розглянуті шляхи вирішення даного питання.
Щодо безпеки на воді зазначено, що важливо знайти засоби для відновлення рятувальних постів, адже наразі частково функціонує тільки один, а при виникненні надзвичайних ситуацій рятувальникам доводиться міськими дорогами везти плавзасоби для подальшого порятунку людей. Статистика потопельників в Миколаєві є невтішною, а підвищення уваги до безпеки на воді зможе змінити цю ситуацію.
Актуальною також є необхідність проведення ревізії всієї берегової лінії та фіксування її в проекті Генерального плану Миколаєва.
Підсумовуючи результати першого засідання робочої групи, визначено наступні завдання:
– напрацювати проєкт змін до обласного порядку регулювання маломірного судноплавства та викласти його у зверненні до Миколаївської обласної ради – протягом двох тижнів;
– щотижневі зустрічі робочої групи (орієнтовно кожної п’ятниці), для інформування щодо проведеної роботи та постановки задач;
– проєкт комплексної цільової Програми розвитку річок та маломірного судноплавства у місті Миколаєві до 2023 року повинен бути поданий на розгляд червневої сесії Миколаївської міської ради 2021 року.