Держекоінспекція та прикордонники будуть ловити бракон’єрів на Чорному морі за допомогою дронів
Сьогодні під час робочої зустрічі в Одесі з представниками Державної прикордонної служби обговорили посилення заходів контролю у морській акваторії. Використання дронів для виявлення порушень – один із дієвих інструментів у досягнення цієї цілі.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.
ДПС у своїй роботі активно використовує таке обладнання. За допомогою безпілотників прикордонники здійснюють обстеження морської акваторії. Нерідко ними виявляються і порушення природоохоронного законодавства, зокрема, факти браконьєрського промислу.
У разі виявлення таких випадків Держприкордонслужба передаватиме інформацію ДЕІ. На основі цих даних інспекція зможе провести позапланову перевірку, притягнути порушників до відповідальності та конфіскувати незаконні знаряддя лову.
Це вкрай важливо для протидії браконьєрству, адже щороку обсяги незаконного вилову риби зростають. Так, у 2019 році ДЕІ склала 3680 адміністративних протоколів на порушників правил рибальства, а у 2020 році ця кількість склала вже 5286. І це лише виявлені випадки. Значна кількість фактів браконьєрства залишається в тіні.
“Сподіваюсь, що завдяки співпраці з ДПС зможемо досягнути кращих результатів у сфері природоохоронного контролю!” – повідомив Андрій Мальований.