“Аскет Шиппінг” поміняв свій статус і став судноплавною компанією

 У 2020 році “Аскет Шиппінг” після введення в експлуатацію баржі-буксирного складу дедвейтом в 8 тисяч тонн, “Аскет Шиппінг” поміняв свій статус і став судноплавною компанією.
Заступник директора “Аскет Шиппінг” з експедирування Дмитро Малецький окреслив ключові тренди річковий логістики та перспективи розвитку цього напрямку.
– Ми повністю сформували свої потужності річкових перевезень до кінця жовтня 2020 року, з введенням в експлуатацію власного буксира-штовхача, який забезпечує проводку наших річкових барж “Дніпро 101” і “Дніпро 102”. Цим складом ми встигли попрацювати листопад і грудень до закриття навігації. Перевозили вантажі по річці з Дніпра, Запоріжжя, з Мишурин роги в Миколаїв, в Одесу, виконали кілька рейсів довантаження суден класу Panamax на банці Трутаева, і також надавали таку послугу, як довантаження теплохода, що прямував із Миколаївського порту, на максимально допустиму осадку. Наші клієнти, для яких ми виконували послуги річковий логістики – компанії ADM, Cargill, Cofco, – розповів Дмитро Малецький.

“Ми маємо можливості одночасно доставити приблизно 8000 тонн вантажів. Для порівняння, цей обсяг відповідає 333 автомобілів (в межах норм навантаження 24 тонни) або 120 вагонів. Власні потужності накопичення вантажів в Запоріжжі (склад на 2 тисячі тонн) і в Дніпрі (майже 5 тисяч тонн) дають нашим клієнтам додаткові переваги – можливість сформувати партію товару повністю, а потім вже швидкими темпами занурити на баржі.” – Дмитро Малецький виділив основні чинники: це зменшення валового збору зернових в регіонах басейну Дніпра та загострення цінової конкуренції серед операторів зернового логістики.

– Ми розраховуємо, що до початку наступного маркетингового сезону в Україні запрацює анонсований Міністерством інфраструктури проект впровадження автоматичного вагового контролю на автомобільних дорогах. Як тільки з економічної моделі перевезень зникне таке поняття як “перевантаження”, це неминуче вплине на собівартість перевезення автотранспортом, і в перевезеннях на довгі відстані річкова логістика буде конкурентною. Тому що основну частину зернових вантажів в басейні Дніпра поки забирає автотранспорт. І в 2020 році яскраво проявилася тенденція – з одночасним зменшенням вантажної бази, збільшилася кількість вільного автотранспорту, і приватні парки почали агресивну цінову конкуренцію за перехоплювання вантажопотоків. Завдяки можливості перевищувати встановлені законом норми навантаження (24 тонни), автоперевізники у своєму розпорядженні потенціал для зниження собівартості, демпінгу, і це формує такий ціновий коридор, в який річкова логістика з усіма її перевагами просто не потрапляє. Сподіваємося, що в новому сезоні ринкова ситуація буде відрізнятися від попереднього і з’явиться можливість проявити всі переваги доставки вантажів річкою – екологічним способом і зберігаючи при цьому дорожню інфраструктуру, в яку держава зараз вкладає величезні гроші через “Велике будівництво”.

Що стосується тенденцій другої половини 2020/2021 маркетингового року, то до нового врожаю у операторів річковий логістики не буде колишнім обсягів експортних і каботажних зернових вантажів. Тому з початком навігаційного сезону, ми плануємо перевозити не тільки зернові вантажі, які є на ринку, але також зосередимо свою увагу на інших перспективних вантажах, зокрема, продукції металургії, – зазначає Дмитро Малецький.