Пірати захопили танкер Davide B у Гвінейській затоці і викрали 15 членів екіпажу

Дев’ять озброєних піратів у Гвінейській затоці атакували танкер Davide B під прапором Мальти і викрали 15 членів екіпажу. Напад стався біля берегів Нігерії 11 березня. Групі з дев’яти озброєних піратів вдалося висадитися на борт танкера для перевезення рідких хімічних речовин і захопити в заручники 15 членів екіпажу із 21.

Про це пише портал Trade Winds.

Групі з дев’яти озброєних піратів вдалося 11 березня висадитися на борт танкера і захопити 15 із 21 члена екіпажу. Портал Dryad Global зазначає, що команда танкера складається з громадян України, Румунії та Філіппін. Чи є серед заручників громадяни України – поки невідомо.

Зауважимо, що МЗС України поки не надало офіційної інформації про викрадення українських моряків із танкера Davide B.

У момент атаки піратів судно перебувало за девʼять морських миль від східного кордону нігерійської виключної економічної зони. Судна в цій зоні особливо вразливі, оскільки вона перебьуває поза зоною дії регіональних сил безпеки. Протягом 2020 року тут відбулося пʼять інцидентів, зокрема викрадення людей.

Міжнародне морське бюро зазначає, що минулого року в Гвінейській затоці із суден було викрадено 130 членів екіпажів – 95% від усіх подібних захоплень у світі за цей період.