В Одесі відбулася зустріч керівництва ВМС України з представниками Постійної морської протимінної групи НАТО № 2

З метою підтримання безпеки в Чорноморському регіоні та поглиблення взаємовідносин і співробітництва між Україною та Північноатлантичним альянсом відбувся запланований візит до міста Одеса другої Постійної протимінної групи НАТО (SNMCMG2).

Після швартування кораблів та обговорення з представниками українських ВМС програми візиту відбулася протокольна зустріч начальника штабу — заступника командувача ВМС ЗС України віцеадмірала Андрія Тарасова з командиром походу капітаном 1 рангу Юсуфом Карагюлле.

— Ми вдячні за ту увагу, яку НАТО приділяє Україні. Яскравим свідченням цього є захід постійної групи НАТО до нас, в порт Одеса. Торік уже заходила постійна група протимінних кораблів, з якими ми відпрацьовували спільні тренування типу PASSEХ у Чорному морі. Це дуже важливо для нас — постійно здобувати досвід, співпрацювати й мати надійних друзів безпосередньо в нас у гостях, — наголосив віцеадмірал Андрій Тарасов. — У нас є подальші плани щодо збільшення нашого внеску в спільні дії у складі НАТО. Наразі ми відновлюємо наші спроможності, які були частково втрачені у 2014 році, й сподіваємося, що наша участь у спільних діях з НАТО буде тільки зростати.

Зі свого боку керівництво морської протимінної групи НАТО № 2 відмітило важливість цього заходу й подякувало українській стороні за теплу зустріч.

— Взаємний розвиток і кооперація дуже важливі для Північноатлантичного альянсу. Ми хочемо бути якомога ближче до країн, які забезпечують безпеку, мир і стабільність. Власне кооперація в Чорному морі є дуже важливою для НАТО, ми й надалі плануємо розвивати наші взаємовідносини з Україною. Наша головна мета, як постійної протимінної групи, і наше перебування тут — це збільшення взаємосумісності з кораблями ВМС ЗС України, — зазначив командир Постійної морської протимінної групи НАТО № 2.