10 березня в Одеський порт завітали кораблі Другої постійної протимінної групи НАТО (SNMCMG2). У складі флотилії фрегат Sokullu Mehmet Pasa (ВМС Туреччини) і три тральщики – ROS Lupu Dinescu (Румунія), ESPS Tajo (Іспанія) і TCG Ayvalık (Туреччина). Усі кораблі пришвартувались біля причалів №№18-19 морського вокзалу.

 Як вже повідомлялось у засобах масової інформації, мінно-тральні кораблі підрозділу SNMCMG2 Північно-Атлантичного Альянсу увійшли в Чорне море 25 лютого, в рамках першого розгортання НАТО в 2021 році. Програмою розгортання передбачено проведення спільних румунсько-болгарських навчань з протимінної боротьби «Посейдон» і навчань з ВМС України. 

«Використовуючи переваги нашої діяльності в Чорному морі, такі як багатонаціональні навчання, відвідування портів, проходження навчань і патрулювання, розгортання SNMCMG2 є важливою можливістю, що сприяє досягненню взаєморозуміння, взаємодії і довіри з нашими союзниками і партнерами”, – наводить слова командувача SNMCMG2, капітана ВМС Туреччини Юсуфа Карагюлле видання «Європейська правда». 

Адміністрація Одеського морського порту