У МІУ сподіваються залучити данський бізнес до концесійних проєктів у Чорноморському порту

5 березня, у Києві міністр інфраструктури України Владислав Криклій провів робочу зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Данія в Україні Оле Егберг Міккельсеном. Сторони обговорили перспективи співпраці між обома країнами за різними інфраструктурними напрямками, зокрема у морському секторі. Участь у зустрічі також взяли голова Проєктного офісу «SPILNO» Тарас Бойчук, представники Посольства Данії в Україні та Міністерства.

Владислав Криклій поділився планами відомства у впровадженні перспективних проєктів державно-приватного партнерства у морському секторі та розповів, що наразі у співпраці з ЄБРР та IFC Мінінфраструктури активно працює над забезпеченням успішного запуску тендерів щодо 2-х наступних концесійних проєктів у Чорноморському морському порту. Це концесії залізнично-поромного комплексу, а також першого і контейнерного терміналів.

– Представники ЄБРР та IFC вже погодились профінансувати підготовку техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) та конкурсної документації щодо проєкту концесії залізнично-поромного комплексу в порту «Чорноморськ», – відмітив Владислав Криклій.

За його словами, відомство очікує, що концесійні конкурси за проєктами в Чорноморському порту будуть оголошені до кінця поточного року.

– Ми відкриті для впровадження спільних концесійних проєктів у морському секторі разом з данським бізнесом і будемо раді бачити данські компанії серед учасників майбутніх відкритих тендерів, – підкреслив міністр інфраструктури України.

Нагадаємо, концесійні проєкти у ДП «МТП «Чорноморськ» входять до Переліку пріоритетних для держави інвестиційних проєктів до 2023 року, затвердженого Урядом. Наразі консультанти займаються підготовкою пре-ТЕО концесії першого та контейнерного терміналів Чорноморського порту. Попередні результати дослідження очікуються в березні 2021 року, після чого Мінінфраструктури прийматиме рішення про доцільність підготовки ТЕО. Передбачається, що внаслідок успішного здійснення обох концесійних проєктів в порту Чорноморськ буде залучено близько 150 мільйонів доларів інвестицій.

Повідомляє Чорноморський морський порт