1-2 та 4 березня відбулося перше у цьому році засідання Генеральної ради СОТ під головуванням новопризначеної Генеральної директорки СОТ Доктора Нгозі Оконджо-Івеала. Від України участь у заході взяв заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – Торговий представник України Тарас Качка.

У вітальній промові Генеральна директорка СОТ наголосила, що необхідно створити всі передумови для проведення 12-ої Конференції міністрів СОТ. Також вона акцентувала на важливості здійснення ефективних реформ в організації.

Заступник Міністра Тарас Качка привітав нову Генеральну директорку СОТ з її призначенням та окреслив пріоритети подальшої роботи України у рамках СОТ. Він наголосив на необхідності комплексного і наскрізного підходу до врегулювання питань багатосторонніх торговельних переговорів, зокрема, досягнення суттєвого прогресу щодо доступу до ринку сільськогосподарських товарів. Також заступник Міністра окреслив аспекти взаємозв’язку торгівлі та захисту навколишнього середовища, зокрема, у контексті реалізації окремих Цілей сталого розвитку.

Під час заходу представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України разом з представниками інших членів організації обмінялися думками щодо ключових аспектів та напрямів багатосторонніх торговельних переговорів. Серед іншого обговорили скасування (обмеження) субсидій у галузі рибальства, запровадження мораторію на застосування мит до електронних передач даних, а також низку питань щодо впливу пандемії COVID-19 на торгівлю та економіку, зокрема, забезпечення доступу до вакцин.

За результатами засідання члени Генеральної ради СОТ прийняли рішення провести чергову 12-ту Конференцію міністрів СОТ у тиждень з 29 листопада 2021 року у м. Женева, Швейцарська Конфедерація.

Довідково

Світова організація торгівлі (СОТ) – це міжнародна організація, метою якої є розробка системи правових норм міжнародної торгівлі та контроль за їх дотриманням.

Вищим органом СОТ є Міністерська Конференція, яка скликається раз на 2 роки і приймає найбільш важливі рішення у сфері торгівлі. Керівний орган – Генеральна Рада СОТ, яка виступає в якості вищого органу для розв’язання спорів і проведення огляду торговельної політики країн-членів.