Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав рішення про впровадження єдиних, прозорих та зрозумілих правил взаємодії між державою – проект Закону «Про адміністративну процедуру» та рекомендував його до прийняття у другому читанні.

«До прийняття цього законопроекту Україна йде вже 20 років. Він є одним із найбільш очікуваних від України з боку ЄС. Але його також очікує і українське суспільство, адже його прийняття вперше дозволить на законодавчому рівні врегулювати всю сукупність багатоманітних відносин між чиновниками та громадянами і бізнесом», – зазначив заступник Міністра юстиції Олександр Банчук.

Законопроектом про адмінпроцедуру передбачається:

· зобов’язання адміністративних органів обґрунтовувати свої рішення;

· наділення учасників адміністративних правовідносин суттєвими процедурними правами (право особи бути вислуханою до прийняття будь-якого індивідуального рішення, що може на неї негативно вплинути, та надати необхідні докази; право кожної особи на доступ до матеріалів справи, які її стосуються), що сприятиме реалізації громадянами конституційного права на звернення;

· встановлення вимог до форми та змісту адміністративних актів та правил набрання ними чинності;

· визначення процедури оскарження адміністративних актів у позасудовому порядку.

«Це по суті своєрідна інструкція: для органів влади – у який спосіб вони можуть взаємодіяти з громадянами, з юридичними особами, а для громадян – щодо чіткого викладення процедури оскарження рішень, дій або бездіяльності органів влади», – додав заступник очільника Мін’юсту.