Кораблі, виведені з окупованої території, щоденно захищають морські кордони на адмінмежі з Кримом – Морська охорона
Корабельно-катерний склад, що виведений з окупованої території, щоденно виходить на службу з охорони морських кордонів та вздовж адмінмежі з Кримом, контролює та забезпечує мирний прохід цивільних суден у підконтрольному територіальному морі та у виключній (морській) економічній зоні України.

«Ми не зламалися, ми зміцніли і загартувалися. Протягом всіх цих років ми розгортаємо нові і реформуємо існуючі підрозділи Морської охорони, облаштовуємо інфраструктуру із залученням міжнародної технічної допомоги. Ми оновлюємось за рахунок українсько-французького проекту і ретельно, турботливо утримуємо корабельно-катерний склад, що несе службу з охорони державного кордону сьогодні», – відзначає начальник Регіонального управління Морської охорони контр-адмірал Олег КОСТУР.
Кораблі та катери, виведені з-під впливу окупантів, за ці довгі роки пройшли понад 130 тисяч морських миль, але найзаповітнішими залишаються ті самі омріяні милі прямування у рідну базу, до улюблених обрисів кримського узбережжя.
Тим часом, Морська охорона постійно виявляє зухвале порушення норм міжнародного морського права Росією і у виключній (морській) економзоні України в Чорному, і на водних транспортних шляхах в Азовському морі. Понад 900 суден тримаємо на контролі, по 34 направлено повідомлення до прокуратури та СБУ в порядку кримінального провадження через порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї з метою заподіяння шкоди інтересам держави.
Не піддаючись на провокації, обминаючи хитрі засідки, і виявляючи маніпуляції з документами й маршрутами суден, що продовжують практику заходу в закриті порти на окуповані території, ми дотримуємось державного курсу: цивілізованим шляхом, збираючи беззаперечні докази, системно поповнюємо судові справи у міжнародних судових інстанціях і неухильно рухаємось до перемоги.