Земля, на якій розташований порт Джурджулешти, повинна вважатися територією Ренійської громади – міський голова

Про це міський голова Рені Ігор Плєхов повідомив у коментарі виданню izmail.es

«Я зараз старанно працюю з одеськими юристами, щоб точно визначити і закріпити межі нашої громади. Але вже і так зрозуміло, що межі Ренійської ОТГ доходять до гирла річки Прут, тобто до державного кордону з Молдовою. Немає ніяких законних підстав для передачі Ренійської землі Молдові.
Я спілкувався на цю тему з прикордонниками та іншими відомствами. Так, офіційно вони не готові зі мною погодитися, але неофіційно підтримують мою постановку питання. У всякому разі, в нормативних документах колишнього Ренійського району ніде не записано, що місцева влада відмовилася від ділянки дунайського берега на користь сусідньої республіки.
Отже, та земля, на якій сьогодні розташований порт Джурджулешти, повинна вважатися територією Ренійської громади. І я буду домагатися, щоб молдавський порт платив нам за оренду цієї землі. Раз вже в Україні відбулася децентралізація влади, і якщо вже громади отримали більше повноважень і прав, то чому наша громада не може цим скористатися?
Як би там не було, моя справа – підняти питання на рівні української центральної влади і змусити керівництво Джурджулештського порту доводити, на якій підставі вони знаходяться на Ренійської землі. Зрозуміло, молдавський порт нікуди не зникне. Але якщо так сталося, що він побудований на території України, то нехай хоча б платить за оренду землі.
Я маю намір направити звернення з цього приводу до Президента України, в СБУ і НАБУ. Нехай розбираються, наскільки законно українська територія в районі Джурджулешт була передана Молдові. У будь-якому випадку очевидно, що це було зроблено з грубим порушенням Конституції України, яка передбачає, що всяка зміна території України може відбутися тільки за підсумками всенародного референдуму. Як відомо, референдуму не було. Відповідно, за Конституцією, земля під портом Джурджулешти – це територія України. Таким чином, міжурядові, прикордонні та інші угоди з цього приводу повинні бути визнані незаконними. Я прекрасно розумію, що моя ініціатива може викликати дуже гучний резонанс і навіть міжнародний скандал. Але для мене важливіше інтереси громади », – заявив Ігор Плехов.