Майбутні оператори комплексів “Нептун” проходять підготовку по роботі з автоматизованою системою ситуаційної обізнанності

У Військово-Морських Силах ЗС України триває підготовка офіцерів берегової артилерії, які будуть проходити службу на протикорабельному ракетному комплексі “Нептун”.

Наразі, особовий склад навчали користуватися інтегрованою автоматизованою системою ситуаційної обізнаності на морі. Оперативна обізнанність дозволить офіцерам берегової артилерії швидко приймати важливі рішення та вчасно отримувати данні про цілі у динамічній бойовій обстановці, що значно підвищує результативність застосування ракетного комплексу.

Метою роботи даної сучасної системи є забезпечення взаємодії та сумісності між різнорідними джерелами інформації та оперативне забезпечення ораганів військового управління оперативними данними, – зазначив начальник управління зв’язку ВМС ЗС України капітан 1 рангу Володимир Захарченко.

Дана система дозволяє в режимі реального часу збирати інформацію з різнорідних джерел щодо поточної ситуації в зоні відповідальності ракетних комплексів та розроблена в ході спільної роботи з фахівцями НАТО. Окрім того, система взаємосумісна з аналогічними системами країн НАТО, що було доведено її експлуатацією під час міжнародних навчань.

Служба зв’язків з громадськістю Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України