Олексій Чернишов: Конгрес місцевої та регіональної влади – нова платформа для ефективного діалогу та рішень

Сьогодні в межах Всеукраїнського форуму «Україна 30» відбулась Рада розвитку громад та територій. Під час цього заходу Президент України Володимир Зеленський оголосив про створення Конгресу місцевої та регіональної влади.

Конгрес, який очолить Президент України, складатиметься з Палати місцевих влад і Палати регіонів, які будуть делегувати по 3 особи у президію цього органу, яка буде представлена вищими посадовими особами країни.

«Відносини між центром та громадами мають стати абсолютно новими, я б сказав – якісно новими. Вони повинні бути конструктивними, прозорими та дієвими. Задля цього ми створюємо Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України. Він стане майданчиком для діалогу та рішень», – сказав Глава держави під час виступу на засіданні Ради розвитку громад та територій.

Президія конгресу засідатиме щомісячно. Палати будуть збиратися щокварталу та подавати пропозиції до порядку денного конгресу. Загальні засідання Конгресу будуть відбуватися раз на півроку або за вимогою.

«Регіональний розвиток є пріоритетом для держави. Ми маємо фактично зв’язати Україну в економічному, інфраструктурному та гуманітарному просторах», – наголосив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов у своєму виступі на Раді розвитку громад та територій.

За його словами, 2020 рік став роком прориву децентралізації. Було створено фундамент для утворення та діяльності новостворених органів місцевого самоврядування. Тепер на цьому фундаменті потрібно побудувати нові сучасні системи місцевого самоврядування та органів виконавчої влади.

Щоб системно вирішувати проблеми соціально-економічного розвитку, Уряд затвердив Державну стратегію регіонального розвитку до 2027 року, у якій запропоновані нові підходи до державної регіональної політики.

«Ми створили спроможні громади, тому обмежений ресурс необхідно спрямовувати у тверді та м’які розвиткові проекти. Такі інвестиції мають створювати, в першу чергу, робочі місця та додану вартість в регіонах, в містах, в громадах, в областях та стимулювати залучення ресурсів приватних інвесторів», – наголосив Міністр.