Рада морського порту Чорноморськ підбила підсумки 2020 року

Засідання Ради морського порту Чорноморськ вже традиційно відбулось в режимі онлайн-конференції. У заході взяв участь 21 член Ради порту.

В ході засідання його учасники розглянули актуалізований проект Плану розвитку морського порту Чорноморськ на коротко- (5 років), середньо- (10 років) та довгострокову (25 років) перспективу.
Голова Ради порту, начальник Адміністрації морського порту Чорноморськ Максим Широков окремо відзначив активну роботу, проведену спільно з Одеською залізницею щодо визначення напрямів розвитку залізничної портової інфраструктури.
Члени Ради порту ознайомились з фактичними показниками вантажообігу морського порту Чорноморськ за підсумками 2020 року та аналізом динаміки вантажопереробки.
Зокрема, Голова Ради порту Максим Широков зазначив, що за підсумками 2020 року вантажообіг в цілому по акваторії склав 23,89 млн тонн, що становить 91,3% від показників аналогічного періоду минулого року. Але, динаміка вантажообігу демонструє стабільне збільшення показників у порівнянні з 2017-2018 роками. Найкращі показники традиційно зберігаються за обсягом переробки агропродукції.
Керівник підкреслив, що на цей час Чорноморською філією ДП «АМПУ» вже укладені майже всі договори на проведення ремонтних робіт інфраструктурних об’єктів порту, видатки на які передбачені Фінансовим планом на поточний рік, а саме: ремонт тилових залізничних колій, причалів, у т.ч. виконання капітального ремонту причалу №2.
Також Максим Широков зазначив, що у 3-му кварталі поточного року планується розпочати експлуатаційне днопоглиблення біля причалів з доведенням показників до паспортних глибин. Роботи будуть проводитись власним днопоглиблювальним флотом ДП «АМПУ».
В ході засідання його учасники обговорили проблемні питання та пропозиції щодо покращення діяльності морського порту Чорноморськ, торкнулися питання обов’язкової наявності на причалах пожежних і рятувальних постів з відповідним устаткуванням та розглянули інші питання щодо наведення належного ладу на гідротехнічних спорудах.