Автоматизувати процеси на Митниці – це величезна реформа і програма модернізації, – директор «DT World»

Головний операційний директор «DT World», дочірнього підприємства Глобального портового оператора «DP World» Махмуд Аль Бастакі на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Інфраструктура» розповів, яким чином варто автоматизовувати процеси на українській митниці.

«Наразі ми готові співпрацювати з українським урядом, щоб автоматизувати процеси (на Митниці – ред.). Це – величезна реформа і програма модернізації. Тут ідеться і про співробітників, і про процеси, а також про технології. Тому що не можна просто застосувати певне рішення, а люди не будуть знати, яким чином ним користуватися. Або люди не хочуть його прийняти – і треба людей вчити. Змінити парадигму, змінити менталітет, переглянути всі процеси. І це – абсолютно нові способи ведення бізнесу. І дуже багато правил, які існували до такої реформи, власне, повинні бути введені в систему. І система повинна бути достатньо розумною, щоб все виконувати за людей, щоб не було фізичного втручання митників по перевірці кожного вантажу, який в’їжджає в країну», – сказав він.
«Якщо якась міжнародна компанія хоче почати працювати в країні, вони завжди дивляться, на скільки легко розмитнити вантаж. Якщо треба тиждень чекати, щоб цей вантаж був розмитнений, скоріше оберуть країну, де можна його розвантажити за одну годину. І це дуже важливо для того, щоб залучити іноземні інвестиції в Україну. Все залежить від того, на скільки швидко ми зможемо розмитнити вантажі», – заявив Махмуд Аль.
«Що робити з митною службою України, щоб вони швидше оформлювали вантажі? Що робити, щоб використовувати інтегровані підходи, штучний інтелект, автоматизацію? Сама митна служба не може з цим впоратися, тому що митна служба – це тільки один гравець, який працює по розмитненню вантажів. Але це не єдина служба. Вони повинні співпрацювати з різними іншими службами країнами: і Міністерством довкілля, охорони здоров’я, тому що певні вантажі також стосуються інших міністерств», – сказав він.