ЗА ЩО Михайло Саакашвілі оцінив «молодцем» В. Криклія? – Григоров

Нагадаємо, 18 лютого Мінінфраструктури оприлюднило проект Наказу який запроваджує автоматичну систему тестування моряків. Цей наказ високо оцінив Михайло Саакашвілі. Але Наказ ще на стадії обговорення, тож публікуємо його оцінку експертами, зокрема Олега Григорова, директора Маріупольської регіональної регіональної філії інспекції з питань підготовки та дипломування моряків (2013-2018).

“В опублікованому 18.02.2021 на сайті МІУ проект змін до актів законодавства:
Знову доводиться, що питання відсутності дієвого механізму офіційного перекладу поправок STCW – МІУ НЕ ВИРІШУЄ!
Знову не виправлені зауваження аудиту ЕМСА щодо стажу на конвенційних судах – знову НУЛЬ.
Знову маємо «80 рег.т. і знову 55 КВт ».
Знову залишаються «схвалені» заклади.
Знову зберігається РУЧНА робота Реєстру.
Знову до Реєстру затягується свідоцтва про тренажерноупідготовку
Знову через Реєстр перевірятимуть інформацію, внесення якої ними ж і організовується і контролюється …
Знову впровадження дурниць у вигляді, того, що послужну книжку заносять до Реєстру. Чи не маячня, якщо вона навіть не є документальним доказом стажу, всупереч записам в ній.
Знову не відходять від написаного в ПКМ стажу – Знову залишені схеми для “вирішувати”
Знову “не побачили” схваленої освіти, при якому диплому бакалавра ДОСИТЬ для отримання документів КДП і СМХ.
Знову залишена проблематика спільних засідань ЕК вузів і ГКК.
Знову не врегульовано питання зарахування роботи курсантів на судні як … «частини схваленої підготовки». І це при тому, що ЕМСА робилися зауваження.
Знову немає опублікованих, тобто імплементованих у національне законодавство, поправок 2015 і 2016 років?
Знову КОРУПЦІЯ в питаннях того, що не вказується ЧАС протягом якого ГКК має затвердити результати тестування ….
Знову не вказується ЧАС процесу розгляду заяви моряка? А всього скільки ЧАСУ має пройти від дати подання моряком заяви?
Знову немає негайного (автоматизованої) відповіді по легітимності поданих моряком документів.
Знову НІ ПРО ЩО.
Оцінкою всього, що відбувається може бути тільки НУЛЬ (О), при чому в кількості, зазначеній на початку кожного речення вище ….” – вважає експерт Олег Григоров.

 

Нагадаємо, вчора Михаїл Саакашвілі у соцмережі так прокоментував проект наказу Міністерства інфраструктури про сертифікацію моряків.

 

“Опублікований проект наказу міністра про ліквідацію корупційної годівниці по обілечуванню моряків.
Це те рішення, якого десятиліттями домагалися 150 000 українських моряків, яких регулярно кошмарили чиновники, вимагаючи від 3 до 15 тис. доларів за підтвердження кваліфікації. Це те, через що люди в розпачі нещодавно перекривали трасу Одеса-Київ, і це те, до чого прислухався міністр та його команда.
Зараз важливо дотримати всі бюрократичні процедури, щоб згодом цей, такий незручний для корупційної мафії наказ, не був скасований під надуманими приводами. Тому поки це не наказ міністра, а тільки його проект. Але навіть це — дуже позитивний сигнал, який означає не просто обіцянки, а реальні дії і наміри.
Особливо важлива поява цього документа на сайті Міністерства ще й тому, що я точно знаю, який колосальний тиск здійснюється на міністра та його команду. Мафія, яка контролює потоки в цій сфері буквально загрожує членам команди міністерства в надії зупинити реформу і зберегти годівницю. І те, що молода команда не продалася, чинить опір і дає відсіч — головне свідчення того, що реформи в Україні все ж можливі.
Хочу подякувати міністру Криклію і його команді за їхню роботу. З нетерпінням, разом з усіма моряками країни, чекаю підписання цього наказу.
А мафії, яка погрожує команді, хочу сказати тільки одне. Я знаю всіх вас поіменно. І не приведи Бог, хоч одна з ваших погроз буде реалізована. Для мене стане справою честі розповісти про вас всій країні і всьому світу. Можете бути впевнені, майбутнього у вас в Україні не буде.”