Мінінфраструктури опубліковано проєкт наказу, який запроваджує автоматизовану систему тестування моряків

На сайті Міністерства інфраструктури опубліковано проєкт наказу «Про внесення змін до нормативно-правових актів Міністерства транспорту та зв’язку України та Міністерства інфраструктури України», який запроваджує автоматизовану систему тестування моряків без участі людини-екзаменатора.

«Прозорість, автоматизація та виключення людського фактора – наші основні пріоритети у реформуванні системи дипломування моряків. Ми спрощуємо цю систему, щоб унеможливити корупцію, впровадити зручні цифрові сервіси та звільнити моряка від посередників під час підтвердження кваліфікації», – зазначив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Роботу команди Міністерства у реформуванні цієї системи схвально оцінив голова Виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеіл Саакашвілі.

«Хочу подякувати Міністру Криклію і його команді за їхню роботу. З нетерпінням разом з усіма моряками країни чекаю підписання цього наказу», – відмітив Саакашвілі.

Ознайомитись з проектом наказу можно за посиланням https://mtu.gov.ua/news/32625.html

Очікується, що ці правки вирішать наступні проблеми:

Процедури присвоєння та підтвердження звання осіб командного складу визначено Положенням про звання осіб командного складу морських суден та порядок їх присвоєння, затвердженим наказом Міністерства інфраструктури України від 07 серпня 2013 року № 567, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 23 серпня 2013 року за № 1466/23998 (далі – Положення про звання осіб командного складу).
Зважаючи на те, що процедура підготовки, оцінювання компетентності та дипломування моряків повинна відповідати вимогам Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року, з поправками, виникла необхідність у внесенні змін до Положення про звання осіб командного складу та Порядку роботи Державних кваліфікаційних комісій, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 07 травня 2007 року № 377, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 23 травня 2007 року за № 529/13796, у частині спрощення механізму підготовки та дипломування моряків.
Крім того, Поправки до Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року, з поправками, та Поправки до частини А Кодексу з підготовки і дипломування моряків та несення вахти, які Комітет з безпеки на морі Міжнародної морської організації прийняв у 2014, 2015 та 2016 роках, уже набрали чинності для держав − учасниць Конвенції ПДНВ шляхом «мовчазної згоди», така позиція підтверджена листом Міністерства юстиції України від 11.04.2018 № 13707/7335-26-18/12.2.1.
Враховуючи зазначене, а також у зв’язку з потребою виконання резолюцій Міжнародної морської організації національні нормативно-правові акти з питань підготовки да дипломування моряків потребують приведення у відповідність, зокрема, із резолюціями Міжнародної морської організації MSC.396 (95), MSC.397 (95), MSC.416 (97) та MSC.417 (97).