Новий транспортний коридор може повернути транзит в порт “Чорноморськ”

Сьогдоні, 11 лютого, відбувся вебінар “Port of Gdansk: Establishing a New Corridor Between the Baltic Sea and the Black Sea”. Захід був присвячений обговоренню ініціативи зі створення нового транспортного коридору для контейнерних вантажів між Балтийським та Чорним морем.

Як повідомив у своєму виступі Славомір Мігалевський, представник порту Гданськ, для  нового транспортного коридору все готово, потрібна тільки українська залізна дорога та український порт, це допоможе порту Гданськ суттєво збільшити кількість контейнерних вантажів.

Представник Адміністрації Морських портів України Олексій Панасюк повідомив, що для реалізації даного проекту 17 грудня 2020 року була створена робоча група з зацікавлених сторін. Було погоджено затвердження єдиного тарифу для вантажів, які проходитимуть через порт Чорноморськ для порту Гданськ. Також було заключено Меморандум за участі компанії “Ліски”, “Fairy+”, “Укрферрі” про створення маршруту Карасау-Чорноморськ-Славско-порт Гданськ. Очікуваний час для транзиту цим маршрутом – 4 доби.

Представник компанії “Ліски” Берзіне Едвінс повідомив, що в найближчі тижні робоча група має визначитись з тарифами та технічними деталями. Приєднання до цього Меморандуму відкрито для всіх учасників. Щодо запуску маршруту, то очікується, що це відбудеться у першому кварталі 2021 року.

Представник Туреччини капітан Умур Угурлу навів статистику перевезень вантажів із Туреччини окремими видами транспорту та зазначив, що новий транспортний коридор дозволить не тільки знизити використання автомобільного транспорту, матиме позитивний екологічний ефект та дозволить значно спростити логістику, а отже зробити її біль вигідною для вантажовідправників. Серед переваг нового транспортного коридоку він визначив те, що цей проект можна достатньо швидко реалізувати.

Пропонуємо вашій увазі найбільш цікаві презентації та відео запис цього заходу.