Адміністрація морського порту Чорноморськ готова до моніторингу звітності та верифікації парникових викидів

З 01 січня поточного року в Україні почала діяти система моніторингу звітності та верифікації парникових викидів.
Нова  система дозволить отримувати точну інформацію про обсяги емісії парникових газів від виробничих установок; забезпечити контроль за викидами, мати змогу їх обмежувати; впровадити обов’язкову методику розрахунку емісії парникових газів для всіх установок, з яких ці викиди здійснюються.

Функції щодо контролю та перевірки даних у звітах про викиди покладено на Держекоінспекцію України.
За словами начальника відділу виробничої безпеки Олександра Юрченка  плановий моніторинг за викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря, включаючи викиди парникових газів, проводиться в морському порту Чорноморськ впродовж останніх років.
«Чітке  дотримання регламентів виробничих процесів та впровадження нових технологій – це запорука збереження довкілля та зменшення впливу виробничої діяльності порту Чорноморськ на навколишнє середовище»,— наголошує Олександр Юрченко.
Результатом проведеної у цьому напрямку роботи є фактичне підтвердження того, що за останні три роки показник викиду парникових газів від стаціонарних джерел Адміністрації морського порту Чорноморськ постійно знижується.

Довідково: Функціонування Закону України «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів» є складовою частиною Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію з ЄС, затвердженого постановою Кабінету міністрів 25 жовтня 2017 року. Це, зокрема, введення системи торгівлі квотами на викиди парникових газів. Для її впровадження необхідне створення порядку моніторингу за емісією парникових газів та ведення звітності.

повідомляє АМПУ