5 млн м3 – об’єм днопоглиблення та ремонтного черпання, виконаний ДП «АМПУ» у 2020 році

У 2020 році ДП «Адміністрація морських портів України» власним флотом та на умовах аутсорсингу  виконала днопоглиблювальні (капітальні та експлуатаційні) роботи на внутрішніх акваторіях 5 портів, 5 підхідних каналах та на судноплавних річкових ВВШ (на р. Прип’ять і двох водосховищах р. Дніпро) загальним обсягом 4 957,6 тис. м3.

Обсяг експлуатаційних днопоглиблювальних робіт, виконаних власними силами ДП «АМПУ», у 2020 році склав 2266,6 тис. м3 або + 80% до аналогічного періоду минулого року (у 2019 році — 1 256,2 тис. м3).

– У липні 2020 року стартував пілотний для ДП «АМПУ» проект: оголошено відкриті торги та започатковано новий підхід до виконання днопоглиблювальних робіт та ремонтного черпання — фрахтування суден на умовах тайм-чартеру з можливістю використання зафрахтованих суден на будь-яких  об’єктах ДП «АМПУ» та ділянках річкових ВВШ,— прокоментував керівник підприємства Олександр ГОЛОДНИЦЬКИЙ. –  Прийняття такого рішення, в умовах певного дефіциту власних потужностей, спрямовано на зниження собівартості розробки 1 м3 грунту.

Протягом року виконано капітальне днопоглиблення в порту Чорноморськ в загальному обсязі близько 420 тис. м3.

– В рамках капітального днопоглиблення, що здійснювалось власними силами ДП «АМПУ» (філії «Дельта-Лоцман») в порту Чорноморськ проведено, на підставі ліцензії на будівництво,  роботи з реконструкції операційної акваторії уздовж кордону лінії причалів №№ 14–17 розташованих у акваторії 1-го басейну Сухого лиману,— прокоментував О. ГОЛОДНИЦЬКИЙ,— а також тривають днопоглиблювальні роботи з реконструкції акваторії 1-го ковшу Сухого лиману із збільшенням глибини до 15 м (в межах 5-ї черги будівництва). Проекти реалізовуються в рамках Меморандуму та договору між ДП «АМПУ» та портовими операторами, що інвестують в розвиток власних перевантажувальних потужностей в порту Чорноморськ.

У 2020 році обсяг експлуатаційного днопоглиблення внутрішніх акваторій та підхідних каналів портів Маріуполь та Бердянськ склав 2,5 млн. м3. Днопоглиблення виконувалося як силами власного днопоглиблювального обладнання, так і на умовах аутсорсингу за договорами, що були укладені у 2019 році. Це дозволило відновити глибини для забезпечення сталої роботи українських портів на Азовському морі, в яких у 2018 – 2019 р.р. діяла зменшена прохідна осадка.

Днопоглиблення на підхідних каналах, зокрема, морському підхідному каналі Дунай-Чорне море, Бузько-Дніпровсько-Лиманському та Херсонському морських каналах, проведено власним флотом ДП «АМПУ» (філія «Дельта-Лоцман») та спрямовано на підтримання оголошених глибин для забезпечення безпеки судноплавства і сталої роботи терміналів зазначених регіонів.
ДП «АМПУ» продовжує виконувати ремонтне черпання в межах суднового ходу на Кременчуцькому (Полтавська обл.) і Кам’янському (Дніпропетровська обл.) водосховищах на р. Дніпро з метою забезпечення гарантованих габаритів на рівні 3,65 м.
Роботи виконуються філією «Днопоглиблювальний флот» ДП «АМПУ». У 2020 році обсяг ремонтного черпання на річкових ВВШ склав 482,7 тис м3: на р. Дніпро — 352,7 тис. м3, на р. Прип’ять – 130 тис.м3.

повідомляє АМПУ