Одеський морський порт готовий до прийому круїзних лайнерів у навігацію 2021 року (за підсумками VII наради Чорноморської робочої групи (Black Sea Working Group)

Адміністрації портів Одеси, Констанци, Варни та Бургасу повністю відпрацювали документи, необхідні для прийому і обслуговування круїзних лайнерів з урахуванням опублікованих європейських стандартів охорони здоров’я, запроваджених для убезпечення пасажирів і членів екіпажів від зараження коронавірусом Covid-19. Про це заявили представники портів підчас VII наради Чорноморської робочої групи (Black Sea Working Group) – дорадчого органу, який займається питаннями координації відновлення круїзних перевезень у Північно-Західній частині Чорноморського басейну
у постковідний період.

Нарада відбулась на днях у форматі відеоконференції. За інформацією її учасників, сторони обговорили і узгодили уніфіковану концепцію берегового обслуговування круїзного флоту у портах України, Румунії та Болгарії, включивши у неї вимоги прийнятих сьогодні судноплавними компаніями протоколів безпеки на борту судна. У підсумковому протоколі наради її учасники окремо наголосили, що станом на початок 2021 року у жодному з портів, представлених у Black Sea Working Group, не існує формальних перешкод для прийому й обслуговування круїзних суден, їх пасажирів та членів екіпажів.

Що стосується Одеського порту, ми готові обслуговувати суднозаходи круїзних лайнерів у постковідний період за новою процедурою,— коментує підсумки VII наради Чорноморської робочої групи Максим ЛАПАЙ, начальник Одеської філії ДП «Адміністрація морських портів України». – Якщо дуже коротко, зміст новації полягає в тому, що перед заходом судна в порт відбувається обмін інформацією між капітаном і нашим диспетчером стосовно наявності у Сторін і сумісності «Оперативних планів» дій у порту заходу у разі виявлення на борту судна хворого з підозрою на інфекційне захворювання. Це дозволяє організувати злагоджену взаємодію служб порту і екіпажів суден з метою мінімізації загрози поширення
корона вірусу…

Як розповів далі М. Лапай, «Оперативний план» адміністрації порту з проведення первинних протиепідемічних заходів у разі виявлення на борту пасажирського судна хворого з підозрою на інфекційне захворювання, був розроблений з урахуванням рекомендацій проекту Європейського союзу з перезапуску круїзних операцій після зняття обмежувальних заходів у зв`язку з COVID-19. Цей документ є основним, який регламентує прийом та обслуговування суден під іноземними прапорами в умовах пандемії. Він затверджений ГУ «Лабораторний центр Міністерства охорони  здоров`я України на водному транспорті» та погоджений Одеським прикордонним загоном.

Водночас, за словами керівника, єдиним нормативним актом, який обмежує вільне пересування іноземців на території України під час карантину, є Постанова Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних  протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої  коронавірусом SARS-CoV-2».

Згідно з цією Постановою, у період дії карантину забороняється перетин державного кордону іноземцями… без наявного поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією — партнером на території України (асистанс*), та покриває витрати, пов`язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, і діє на строк перебування в Україні. Як відомо, усі пасажири круїзних лайнерів мають відповідні страхові поліси.

З огляду на це, адміністрація Одеського порту не бачить перешкод для прийому і обслуговування круїзних лайнерів у навігацію 2021 року, резюмував М. Лапай.

Нагадаємо, що всього на сезон 2021 р. подано 22 заявки на суднозаходи круїзних лайнерів в Одеський порт. Сезон має відкрити 7 травня судно Azamara Quest компанії Azamara Cruises, що входить у холдинг Royal Caribbean. За попередньою інформацією від туроператора,  круїзна компанія планує здійснити означений суднозахід на вказану у заявці дату.
________

* Асистанс (від фр. Assistance — допомога) — послуги, що надаються туристам за кордоном, відповідно
до умов договору страхування. Дані послуги надаються при настанні страхового випадку в
натуральній формі або у вигляді грошових коштів через медичне, фінансове та технічне сприяння
(Вікіпедія).

повідомляє АМПУ