Українські ВМС провели тренування типу PASSEX з кораблями ВМС США
В акваторії Чорного моря катерна тактична група із залученням морської авіації Військово-Морських Сил ЗС України разом з американськими есмінцем і кораблем забезпечення провели спільні тренування на морі типу PASSEX.

Метою тренування було підтримання безпеки в Чорному морі, вдосконалення навченості та взаємосумісності екіпажів кораблів ВМС України та ВМС США для виконання спільних морських операцій (завдань) у складі багатонаціональних тактичних груп. Усі елементи навчання було сплановано та відпрацьовано відповідно до стандартів та процедур НАТО.
– Це перші, у цьому році, тренування типу “PASSEX” з кораблями Сполучених Штатів Америки. Ми дуже раді працювати з нашими американськими партнерами заради підтримки стабільності у Чорному морі. Тренування типу “PASSEX” є чудовою нагодою для вдосконалення майстерності, морської виучки та обміну досвідом між екіпажами наших кораблів, – наголосив командир флотилії Військово-Морських Сил Збройних Сил України капітан 1 рангу Юрій Федаш – Постійна участь сил українського флоту у тренуваннях типу “PASSEX” сприяє підвищенню взаємної сумісності та опануванню стандартів Північноатлантичного альянсу, – додав він.
Під час виконання тренування у визначеному районі було відпрацьовано елементи з тактичного маневрування, тренування з сигналовиробництва із використанням міжнародної системи сигналів, висвітлення морської обстановки в районах інтенсивного цивільного судноплавства, тренування зі зв’язку, протиповітряної оборони та відбиття ударів противника тощо.
– Провівши двостороннє тренування на морі з українським флотом, ми обмінялись досвідом і зміцнили наше партнерство, – зазначив командир ракетного есмінця ВМС США Томас Ралстон. – Взаємодія та двосторонні навчання з нашими партнерами проводяться, задля підтримання регіональної співпраці та забезпечення морської безпеки. Я з нетерпінням чекаю майбутніх можливостей спільних тренувань з українським флотом.
 
Служба зв’язків з громадськістю Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України