Адміністрація Одеського порту погодила межі пункту пропуску у морському порту з відповідними органами Держприкордонслужби та Митниці

29.01.2021 р. в Одеському порту відбулась робоча нарада з питань актуалізації меж пункту пропуску міжнародного сполучення «Одеський морський торговельний порт», згідно з розпорядженням Кабінету міністрів України № 1546-р, від 09.12.2020 року. У заході, що пройшов під головуванням Максима Лапая — начальника Одеської філії ДП «Адміністрація морських портів України» (ОФ ДП «АМПУ»), взяли участь представники територіальних органів Держприкордонслужби, Державної митної служби, керівники відповідних підрозділів ОФ ДП «АМПУ».
Під час наради була опрацьована та попередньо узгоджена схема меж пункту пропуску через державний кордон в Одеському морському порту, а також обговорені інші питання вдосконалення режиму безпеки і пропускної системи на території підприємства. Сторони дійшли згоди по всіх питаннях порядку денного, що дає змогу адміністрації порту рухатися далі у процедурі затвердження оновленої нормативно-правової бази       функціонування пункту пропуску,згідно з урядовим розпорядженням.

Довідково:  Пункт пропуску через державний кордон – спеціально виділена територія у морському порту з комплексом будівель, споруд і технічних засобів, де здійснюються прикордонний, митний та інші види контролю і пропуск через державний кордон осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна.  9 грудня 2020 року розпорядженням Кабінету Міністрів України, відповідно до частини другої Статті 8, Закону України «Про морські порти України», були визначені межі території морських портів Бердянськ, Ізмаїл, Одеса, Херсон. За словами міністра інфраструктури Владислава Криклія, Постанова Кабміну № 1546- р позитивно відобразиться на подальшій діяльності та розвитку вказаних портів, оскільки наявність цього правового акту дає змогу:

– врегулювати питання визначення статусу єдиних майнових комплексів, що включають технологічно пов’язані об’єкти портової інфраструктури, у межах морських портів як морських терміналів;
— вирішити питання визначення наявності або відсутності у суб’єкта господарювання статусу портового оператора (стивідорної компанії);
— створити в портах умови для правової визначеності під час здійснення господарської діяльності суб’єктів господарювання, що працюють або мають намір працювати на території портів.
 Згідно з положеннями Частини першої Статті 11, Закону України «Про морські порти України», абзацу другого пункту 22 «Положення про пункти пропуску через державний кордон та пункти контролю» (затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 751 від 18.08.2010 р.), межі території та акваторії пункту пропуску, пункту контролю для морського сполучення на території та акваторії морського порту визначаються і затверджуються наказом начальника адміністрації морського порту за погодженням з начальником органу охорони державного кордону, у зоні відповідальності якого перебуває пункт пропуску, пункт контролю, та начальником відповідного митного органу.

повідомляє АМПУ