ДП «АМПУ» продовжило термін подання пропозицій на закупівлю послуг радника з підготовки ТЕО концесійного проєкту залізнично-поромної переправи в порту Чорноморськ
31 грудня 2020 року Державне підприємство «Адміністрація морських портів України» (далі – Замовник) повторно оголосило тендер на закупівлю послуг радника для підготовки проекту, що здійснюється на умовах концесії (далі – закупівля послуг радника).
Відповідно до частини 1 статті 23 Закону України «Про концесію»: «Радники залучаються на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 № 950 «Про затвердження Порядку залучення радників для підготовки проекту, що здійснюється на умовах концесії» (далі – Порядок-950) затверджено відповідний Порядок, яким передбачено, в тому числі, що процедура відбору радника здійснюється шляхом проведення закупівель відповідно до  Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон).
Закупівля послуг радника шляхом застосування процедури відкритих торгів  відповідно до Закону з врахуванням обов’язкових вимог Порядку-950 здійснюється в Україні вперше, тобто стала своєрідним «Пілотним проектом», як для України в цілому, так і для ДП «АМПУ». Оголошуючи цю закупівлю, ДП «АМПУ» необхідно було врахувати як обов’язкові вимоги Порядку-950, так і положення Закону, які  не зовсім чітко кореспондуються між собою, зокрема, щодо фіксованої та змінної частини винагороди радника.
З огляду на це, умови закупівлі викликали очікувану для Замовника дискусію серед потенційних учасників. Через електронну систему закупівель Прозоро (далі – Прозоро) з 31.12.2020 по 22.01.2021 подано велику кількість запитань і вимог до Замовника, які стосуються саме застосування обов’язкових вимог Порядку-950 при закупівлі відповідно до Закону.
Після ретельного вивчення та комплексного аналізу усіх звернень та вимог в Прозоро,  тендерним комітетом ДП «АМПУ» 28 січня 2021 року внесено відповідні зміни до тендерної документації. При цьому прийнято рішення продовжити термін подання тендерних пропозицій до 25 лютого 2021 року з метою надання учасникам закупівлі достатньо часу для опрацювання цих змін. За потреби, учасники закупівлі мають можливість задавати запитання (вимоги) Замовнику через Прозоро до 15 лютого 2021 року.

Таким чином,  у порівнянні  з попередньою  процедурою закупівлі (у якій приймало участь 4 учасники) умови оголошеної закупівлі відрізняються тільки в частині імплементації обов’язкових вимог Порядку-950.

Дякуємо усім потенційним учасникам процедури закупівлі за надані звернення через Прозоро та очікуємо на активну участь у цьому процесі задля досягнення спільного позитивного результату.

ДП «АМПУ» здійснює всі необхідні заходи для проведення відкритого і прозорого конкурсу з дотриманням вимог законодавства як у сфері закупівель, так і у сфері державно-приватного партнерства (концесії).

повідомляє АМПУ