Завод Pallada планує побудувати плавучий госпіталь разом із партнерами з Республіки Хорватія

Про це йшлося під час нещодавної зустрічі керівництва підприємства із почесним консулом Республіки Хорватія в Україні Сергієм Фаткулліним, повідомив голова концерну “Укроборонпром” Юрій Гусєв.Виріб буде призначений для лікування населення в умовах пандемії чи землетрусів. Також сторонами заплановано спільне будівництво плавучих готелів для Адріатики на базі залізобетонних понтонів «Палади».
А плавучі доки заводу вже понад 40 років успішно експлуатуються в Хорватії та багатьох інших країнах. Підприємство використовує оригінальну технологію: понтон дока виготовляється з морського залізобетону, а башти – з суднобудівної сталі. Таке поєднання матеріалів дозволяє знизити витрати на експлуатацію в кілька разів, а строки надійної експлуатації, навпаки, збільшуються – до 50 років у порівнянні з традиційним сталевим доком.
“Радий тому, що прямі контакти між суднобудівними підприємствами України і Хорватії поглиблюються, адже це не лише додаткові інвестиції для наших підприємств, а й підвищення екологічних та технологічних стандартів, за якими працює, зокрема, наш завод «Палада».
В умовах політичних та економічних викликів, з якими зіткнулися обидві наші країни, необхідно налагодження більш тісної співпраці, і дипломати зможуть зіграти в цьому процесі важливу роль.” – повідомив Юрій Гусєв.
На фото – макети майбутніх виробів та доки заводу «Палада».