Морська адміністрація нагадує, що моряки, які ходять під прапорами іноземних держав не є платниками податків України

Відповідне повідомлення було оприлюднено Морською Адміністрацією як реакція на акцію протесту моряків організовану ГО «Українське об’єднання моряків» (Ukrainian Seafarers Union) 25 січня 2021 року.

“Державна служба морського та річкового транспорту України засуджує перекриття національно важливих комунікацій з боку мітингарів, які від імені українських моряків вимагають скасувати підтвердження кваліфікації моряків кожні п’ять років.
Зазначаємо, що з організаторами мітингу не раз проводилися переговори, були намічені шляхи реконструкції галузі, в тому числі – одне з основних – введення тестової системи оцінки знань моряків, яка повністю виключає людський фактор, а це значить – зводить корупційну складову нанівець. Такий підхід здійснюється в багатьох європейських країнах. Ми погоджуємось, що багато що належить поміняти, однак це не робиться за один місяць.
Учасники мітингу перекриваючи транспортні артерії країни, переслідують провокаційні цілі: дестабілізувати ситуацію в країні та морській галузі, але це не вигідно нікому і в першу чергу – самим морякам: вони повинні вчасно отримувати свої документи і спокійно йти в рейс.
Нагадаємо, що моряки, які ходять під прапорами іноземних держав не є платниками податків України, і жодного відсотка від заробітних план не йде в бюджет України.” – повідомила прес-служба Державної служби морського та річкового транспорту України.