“На виконання Закону України від 24 травня 2012 року № 4865-VІ “Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних і святкових дат, назв і дат історичних подій”, Постанови Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2012 р. № 989 “Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій”, Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України організує проведення громадського обговорення щодо присвоєння патрульному катеру типу “Island” іменної назви “Вячеслав Кубрак”.

Довідково. Вячеслав Кубрак проходив військову службу з 2005 року. Брав участь у миротворчій операції в Косово з 10.10.2008 по 04.04.2009. У березні 2014 року здійснював охорону та оборону військової частини від військ російського окупанта, при цьому виявив мужність і героїзм.

З 15.09.2014 виконував бойові завдання в районах проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей (далі – АТО) у складі ротної тактичної групи ВМС (на той час сектор “М”). З 25.09.2015 виконував бойові завдання в АТО на посаді командира інженерно-саперного взводу 36 окремої бригади морської піхоти та командира групи розмінування. У 2019 році під час бою виніс із залишених позицій противника, де проводилося розмінування, тяжко пораненого побратима, при цьому сам отримав поранення. За мужність і героїзм нагороджений знаком начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України “За розмінування” (2017 рік), Державними нагородами: медаллю “За бездоганну службу” (2018 рік), орденом “За мужність” (2019 рік).

08.10.2019 під час проведення розмінування на лінії бойового зіткнення поблизу НП Водяне група розмінування на чолі з прапорщиком Кубраком В.А. потрапила під обстріл противника. Повертаючись до своїх позицій, група натрапила на мінно-вибухове загородження, встановлене противником, яке унеможливлювало безпечний рух групи. Для збереження життя та здоров’я пілдеглих прапорщик Кубрак В.А. прийняв рішення відвести особовий склад та самостійно приступив до розмінування. Під час знешкодження вибухового пристрою отримав тяжке поранення. Був евакуйований до Дніпровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова, але врятувати його життя лікарям не вдалося. Похований 13.10.2019 в с. Миролюбівка Херсонської області.

Указом Президента України від 22 серпня 2020 року № 338/2020 прапорщику Кубраку Вячеславу Анатолійовичу присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).

З урахуванням епідеміологічної обстановки громадське обговорення проводиться у формі зборів, електронної консультації до 25 березня 2021 року.

Участь у громадському обговоренні можуть брати фізичні та юридичні особи, а також громадські об’єднання, що не є юридичними особами.

Пропозиції (зауваження) будуть прийматися на електронну адресу: admindep@navy.mil.gov.ua, поштову адресу: військова частина А0456, провулок Штабний, 1, місто Одеса 65012.

Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає.

Юридичні особи подають пропозиції (зауваження) у письмовій чи електронній формі із зазначенням їх найменування та місцезнаходження.

Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.

Результати громадського обговорення будуть оприлюднені на офіційному сайті Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Відповідальні за надання консультацій з питання, що винесено на обговорення, капітан 1 рангу Андрій Урсол, телефон 067 152 62 38”.