СБУ блокувала схему незаконного переправлення моряків через державний кордон компанією “Трансшип”
В Одесі Служба безпеки України викрила та блокувала схему незаконного переправлення моряків через державний кордон на тимчасово анексовану територію АР Крим. Про це повідомила прес-служба Управління СБУ в Одеській області. 

Від МБН: За два дні до офіційного повідомлення фотознімки СБУ були опубліковані на сайті “Думская” під заголовком “В Черноморске и других портах Украины сотрудники СБУ заблокировали работу буксиров, принадлежащих россиянам”. За нашою інформацією обшуки відбулись в Чорморську та Миколаєві на компаніях пов’язаних з ТОВ “Трансшип”. Ми далекі від думки, що фото СБУ випадково потрапили до інтернет видання. Але змінились акценти, замість “буксирів” – “моряки”.
 
“Оперативники та слідчі спецслужби встановили, що організувало оборудку керівництво однієї з міжнародних груп морських компаній. Вони тривалий час наймали на свої судна українських моряків. Потім буксири компанії незаконно вирушали до тимчасово окупованого Криму і після виконання робіт поверталися в українські порти. У такий спосіб моряки порушували порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.
У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 332, ч. 2 ст. 332-1 Кримінального кодексу України, правоохоронці провели дванадцять обшуків у приміщеннях та суднах групи компаній. Під час слідчих дій вилучено суднову документацію, комп’ютерну техніку і флеш-накопичувачі, договори, у тому числі укладені з резидентами РФ, майже 20 печаток приватних комерційних структур, документи щодо фрахту буксирів. Виявлені докази вказують на організацію групою компаній незаконних каналів направлення моряків на роботу в закритих портах України у тимчасово анексованому Криму.
Наразі вилучені матеріали після судових експертиз планується використати як докази незаконної діяльності.
Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин протиправної діяльності та притягнення винних до відповідальності.
Викриття незаконної діяльності проводилось спільно з Одеським загоном морської охорони Регіонального управління Морської охорони Держприкордонслужби України під процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури.” – повідомила СБУ.