Маріупольський морський порт планує досягти 1,3 млрд грн чистого доходу у 2021-му, – Владислав Криклій

20 січня, на своєму засіданні Уряд затвердив фінансовий план державного підприємства «Маріупольський морський торговельний порт» на 2021 рік. Згідно з ним, підприємство планує отримати 1,3 млрд грн чистого доходу від реалізації продукції та 93,2 млн грн чистого прибутку. Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

«Маріупольський морський торговельний порт – один із лідерів серед портів України. Попри пандемію та кризу підприємству вдалося обробити 7 млн 25 тис. тонн вантажів за підсумками минулого року, що на 8,4% більше у порівнянні з докарантинним 2019-м. Сьогодні ми затвердили новий фінансовий план підприємства на поточний рік. Ним передбачено отримання чистого доходу від реалізації продукції у розмірі 1,3 млрд грн та доходів у розмірі 1,4 млрд грн. Разом з тим, підприємство планує досягти 93,2 млн грн чистого прибутку», – зазначив очільник Міністерства.

Згідно з фінпланом, загальна сума виплат до державного бюджету та цільових фондів складає 533,7 млн грн. Капітальні інвестиції передбачено в обсязі 389,8 млн грн.

Основними напрямками капітальних інвестицій є:

– капітальне будівництво (235,2 млн грн);

– придбання основних засобів (56,7 млн грн);

– придбання нематеріальних активів (2 млн грн);

– модернізація, модифікація (добудова, дообладнання, реконструкція) основних засобів (43,9 млн грн);

– ремонти (52 млн грн).

За словами Владислава Криклія, при формуванні затвердженого плану Маріупольський порт дотримувався стратегії розвитку галузі та планів розвитку портів.

Нагадаємо, 9 грудня 2020 року на своєму засіданні Уряд затвердив фінансовий план Адміністрації морських портів України на 2021 рік. Відповідно до нього, підприємство планує досягти понад 2 млрд грн чистого прибутку.