Підписано Меморандум щодо співробітництва між ДП «АМПУ», Миколаївською облрадою та Миколаївською ОДА щодо підвищення ролі та ефективності морегосподарського комплексу регіону

20.01.2021 р. було підписано тристоронній Меморандум щодо співробітництва між ДП “АМПУ”, Миколаївськими обласною радою та обласною державною адміністрацією. Свої підписи під важливим для розвитку регіону та морської галузі документом поставили в.о. Голови ДП “АМПУ” Олександр Голодницький, Голова Миколаївської обласної ради  Ганна Замазєєва, Голова Миколаївської ОДА Віталій Кім.

Сторони в рамках своєї компетенції і профілю діяльності зобов’язуються налагодити плідну співпрацю з розробки та впровадження заходів щодо спільного перегляду генерального плану населених пунктів та детальних планів територій для цілей розвитку портових потужностей та припортової інфраструктури на території Миколаївської області, реалізації механізмів державно-приватного партнерства, зміцнення ефективних коопераційних зв’язків між підприємствами різних форм власності. При цьому має бути дотриманий та зміцнений баланс інтересів територіальних громад Миколаївщини за принципом раціональності.

– Зобов’язаний відмітити, що ініціатива розробки та підписання Меморандуму належить регіональній владі Миколаївщини,— коментує керівник ДП “АМПУ” Олександр ГОЛОДНИЦЬКИЙ,— цей крок є реальною демонстрацією глибокого розуміння та бажання органів місцевої влади та самоврядування Миколаївщини удосконалити та в подальшому розвивати  інфраструктуру регіону: автошляхи, залізничне сполучення, Бузько-Дніпровсько-лиманський канал. Підписання цього Меморандуму є результатом, підкреслюю, детального обговорення із очільниками ОДА та облради та відпрацювання перших кроків сторін у подальшому, Меморандум суттєво розширює можливості для стейкхолдерів та створює сприятливі умови для інноваційного та економічного розвитку регіону і портової галузі у цілому. Ми розраховуємо, що наша співпраця стане важливим кроком до продовження реформи галузі у частині переходу портів на модель «лендлорд», яка широко і ефективно використовується в усьому світі. Щиро вдячний Ганні Замазєєвій та Віталію Кіму.

Меморандум передбачає співпрацю сторін в забезпеченні рівності прав усіх суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у морських портах, та підвищення участі органів місцевої влади та місцевого самоврядування в процесі розвитку морських портів, терміналів та припортової інфраструктури,  що розташовані в Миколаївській області.

– В Миколаївській обласній раді відпрацюють план заходів щодо  підвищення конкурентоспроможності суб’єктів господарювання що знаходяться і проводять свою діяльність  на території морських портів, в межах Миколаївської області, –  повідомила Голова Миколаївської обласної ради Ганна  Замазєєва,- сподіваємось, що це стане поштовхом для подальших  дій з розвитку морегосподарського комплексу регіону.

Після підписанням Меморандуму буде проведений круглий стіл за участю   представників Миколаївського морського порту, ДП «АМПУ»,  органів  державної влади, місцевого самоврядування та стивідорних компаній. Порядок денний та питання для обговорення,  за словами Ганни Замазєєвої, будуть  оголошені на наступному тижні.

 

повідомляє АМПУ