Міноборони позиватиметься до “Кузні на Рибальському” за невчасне виготовлення та поставку розвідувального корабля проєкту «Лагуна»

Міноборони України готує судовий позов до ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському» через невчасне виготовлення та поставку розвідувального корабля проєкту «Лагуна».

Про це йдеться у повідомленні прес-центру Міністерства оборони України.

«Відповідно до умов державного контракту, поставка корабля визначена до 20 вересня 2019 року, однак зобов’язання за контрактом підприємством виконано не було», – йдеться у повідомленні МО України.

У лютому 2020 року оборонне відомство подало до суду позов про стягнення з ПрАТ «ЗКР» 163 млн гривень штрафних санкцій за порушення терміну поставки корабля.

Також про зупинку будівництва двох катерів для Військово-Морських Сил ЗС України було повідомлено у грудні 2020 року.

Згодом розгляд цієї справи було зупинено за клопотанням ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському», оскільки підприємством було подано позов про зобов’язання Міноборони продовжити термін поставки корабля.

Рішенням Господарського суду м. Києва, що ґрунтується на висновках торгово-промислової палати України, термін виконання зобов’язань за контрактом було продовжено до 30.11.2020 року.

З огляду на наявність продовженого у судовому порядку терміну виконання зобов’язань за контрактом, у Міноборони були відсутні підстави для продовження позовної роботи та стягнення штрафних санкцій.

З метою недопущення втрати судового збору у розмірі 735 тис. гривень до суду було подано клопотання про залишення позову без розгляду та повернення Міноборони судового збору.

«Втім, станом на 30.11.2020 року ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському» роботи за контрактом не виконало, на підставі чого підприємству було виставлено відповідну претензію», – зазначили у міністерстві.

Днями ПрАТ поінформувало Міноборони, що готується до завершення робіт та проведення державних випробувань корабля.

Водночас через невиконання умов контракту Міноборони наразі готується позов до суду про стягнення штрафних санкцій за порушення зобов’язань ПрАТ.

Контракт між Міністерством оборони України та ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському» на виконання державного оборонного замовлення було укладено 29.12.2017.

Український мілітарний портал