Затверджені вимоги щодо безпеки праці в портах України

ДП «АМПУ», згідно доручення Міністерства інфраструктури України, виступило замовником розробки нормативно-правового акту «Мінімальні вимоги щодо безпеки та здоров’я працівників під час виконання робіт в морських портах». Розробкою  нормативно-правового акту займався ДП «Науково-дослідний проектно-конструкторський інститут морського флоту України» (ДП «УкрНДІМФ»).

«Мінімальні вимоги щодо безпеки та здоров’я працівників під час виконання робіт в морських портах»  набудуть чинності після офіційного оприлюднення на сайті Державної служби України з питань праці. Нові вимоги були розроблені з урахуванням сучасних вимог до безпеки в портах та у відповідності з директивами ЄС.

Довідково: «Правила безпеки праці в морський портах», що були розроблені за часів Радянського Союзу були скасовані рішенням Кабінету міністрів  України у 2018 році. Розробка «Мінімальних вимог щодо безпеки та здоров’я працівників під час виконання робіт в морських портах» тривала з 2016 року. Розроблений ДП «УкрНДІМФ» проект «Мінімальні вимоги щодо безпеки та здоров’я працівників під час виконання робіт в морських портах» був погоджений Державною службою України з питань праці, затверджений наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.11.2020 № 2352 та зареєстрований; Міністерством  юстиції України 12.01.2021  за № 33/35655.