Діяльність Держприкордонслужби у галузі міжнародного співробітництва спрямована на максимальне сприяння реалізації основних завдань відомства через спільну з партнерами протидію загрозам національній та міжнародній безпеці на державному кордоні України.

Ефективність протидії тероризму, міжнародній організованій злочинності, кіберзлочинності, розповсюдженню зброї масового знищення, а також корупції, контрабанді, незаконній міграції тощо, залежить від рівня взаємодії як у двосторонньому форматі, так і у рамках міжнародних організацій.

Державною прикордонною службою України налагоджене партнерство та підтримуються контакти з прикордонними і правоохоронними відомствами суміжних держав, окрім РФ, а також Грузією, Азербайджаном, Береговою охороною Туреччини.

У рамках стратегічного курсу на євроатлантичну інтеграцію України  інтенсифіковано співробітництво з прикордонними відомствами США, Канади, Естонії, Литви, Латвії, Німеччини, Великобританії, Урядом Японії,  Агенції прикордонної та берегової охорони FRONTEX, НАТО, ОБСЄ та Міжнародним центром розвитку міграційної політики. Крім цього, продовжено розвиток співпраці з Місією з прикордонної допомоги Україні та Республіці Молдова, Консультативною Місією ЄС.

У рамках Форуму чорноморського прикордонного співробітництва, за ініціативи Держприкордонслужби, створено нову робочу групу «Протидія контрабанді наркотиків та іншим видам протиправної діяльності у Чорному морі».

Крім того, Держприкордонслужба з партнерами реалізовує проєкти міжнародної технічної допомоги. Тільки у минулому році реалізовано 26 проєктів міжнародної технічної допомоги, в рамках яких отримано допомоги на 360 млн грн., також ініційовано 6 нових проєктів з бюджетом близько 350 млн грн.

У рамках боротьби з COVID-19 від міжнародних партнерів отримано засоби індивідуального захисту та 10 апаратів ШВЛ.

Успішна діяльність Державної прикордонної служби України у галузі міжнародного співробітництва підвищує ефективність роботи прикордонного відомства, дозволяє здійснювати управління українськими кордонами відповідно до кращих європейських практик, сприяє транскордонній і міжвідомчій координації, ефективному управлінню міграційними процесами, реагуванню на потенційні загрози, протидії транскордонній злочинності, забезпеченню внутрішньої безпеки країни.