В порту Ольвія ведеться підготовка до льодової кампанії 2020–2021 років

 

В ході засідання штабу з проведення льодових операцій в адміністрації спеціалізованого морського порту Ольвія обговорили підготовку до роботи під час проведення льодової кампанії 2020–2021 років. На нараді під керівництвом начальника штабу — капітана СМП Ольвія В’ячеслава ПІЧКУРА та начальника філії «Ольвія» ДП «АМПУ» Андрія ЄГОРОВА були присутні представники портових операторів та агентських компаній, що здійснюють свою господарську діяльність в порту.

 

 

Захід проводився в рамках підготовки до безаварійної роботи порту в умовах можливої льодової навігації.

 

«Адміністрація морських портів України приділяє питанням безпеки мореплавання і підготовки до льодової кампанії в морських портах велику увагу. Питання безпеки є ключовими для роботи всієї морської галузі»,— підкреслив, відкриваючи нараду начальник філії «Ольвія» ДП «АМПУ» Андрій ЄГОРОВ.

 

 

У зимових умовах в українських морських портах виникає льодова обстановка, тобто «Розподіл льоду з різними характеристиками в районі плавання». Залежно від складності льодової обстановки в певний момент може бути оголошено льодову кампанію, яка має на увазі комплекс заходів, спрямованих на забезпечення безпеки мореплавання в акваторії порту.

 

«Я наголошую на важливості прозорого прийняття рішень у частині формування караванів, що прямують до портів нашого регіону в льодових умовах, відповідно до визначених чинним законодавством правил», — також наголосив під час зустрічі Андрій ЄГОРОВ.

 

Відзначимо, що льодова кампанія розпочинається на підставі вимог Правил льодового проведення суден, затвердженим наказом Міністерства інфраструктури України від 12 березня 2011 р. № 14 та затверджених в Мін’юсті України від 4 квітня 2011 р. № 447/19/185.

 

У свою чергу капітан порту Ольвія В’ячеслав ПІЧКУР нагадав присутнім порядок криголамного проведення суден.

«Під час льодової кампанії проведення суден здійснюється лише за допомогою криголамів, за винятком суден, які мають льодовий клас, який дає можливість безпечного проходу суден в існуючих льодових умовах в районі плавання», — зазначив капітан порту.

 

За підсумками зустрічі була підтверджена готовність служб і підприємств які здійснюють господарську діяльність в порту Ольвія до безаварійної роботи у зимовий період.