Наприкінці минулого тижня до медико-санітарної частини (МСЧ) порту були доставлені два портативні кисневі концентратори – апарати для виділення з атмосферного повітря і подачі пацієнту 95-процентної кисневої суміші.

Концентратори мають потужність 10 літрів кисню на хвилину. Це максимально можливий показник для апаратів непромислового типу. Ресурс кожного апарату, згідно з паспортом – 40 тисяч годин безперервної роботи. Портативні кисневі концентратори сьогодні широко використовуються як у медичних закладах, так і в амбулаторних умовах. Апарати для Одеського порту придбані на кошти стивідорної компанії-партнера «Новолог».

– 30 листопада відбулося засідання Ради порту, на якому з-поміж іншого розглядалось питання координації зусиль адміністрації порту і компаній-партнерів у боротьбі з розповсюдженням коронавірусу – коментує головний лікар МСЧ, к.м.н. Жанна Путієнко – На теперішний час, найбільшою проблемою при лікуванні хворих на Covid-19 в Одесі і в Україні в цілому – є гострий дефіцит кисню, який необхідний пацієнтам з захворюваннями середнього ступеня важкості та тим, кому при одужанні прописують киснево-підтримуючу терапію. Досить ефективним способом вирішення цієї проблеми є придбання кисневих концентраторів. На засіданні Ради порту було прийнято рішення: створити на базі МСЧ порту хоча б невеликий запас портативних концентраторів, які ми могли б видавати нашим пацієнтам у тимчасове користування в разі потреби для лікування вдома. Першою запропонувала придбати дві одиниці такого обладнання компанія «Новолог».

За словами головлікаря МСЧ порту, окрім застосування у боротьбі з коронавірусною інфекцією, придбане обладнання зараз дуже затребуване для лікування хронічних хвороб за методиками і протоколами ХХI сторіччя. Зокрема кисневі концентратори можна буде використовувати у денному стаціонарі медико-санітарної частини для проходження пацієнтами курсу кисневої терапії при захворюваннях серця, легенів, облітеруючого ендартеріїту та інших.