ВАКС узяв під варту в.о. директора ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ»

У суботу, 12 грудня, слідча суддя Вищого антикорупційного суду застосувала до в.о. директора ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ» запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 2 млн 102 тис грн. Строк запобіжного заходу – 60 днів з моменту його затримання.

У разі внесення застави, на підозрюваного покладаються процесуальні обов’язки: прибувати за вимогою до слідчого (детектива), прокурора та суду; не відлучатися із м. Чорноморськ Одеської області без дозволу слідчого (детектива), прокурора або суду; повідомляти слідчого (детектива), прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи; утримуватися від спілкування із особами, зазначеними в ухвалі; здати на зберігання до територіального підрозділу Державної міграційної служби України свій паспорт громадянина України для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну; носити електронний засіб контролю (браслет).

Із моменту звільнення з-під варти, у зв’язку з внесенням застави, підозрюваний вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у вигляді застави.

Строк дії обов’язків, покладених на підозрюваного в разі його звільнення з-під варти у зв’язку з внесенням застави, – до 08 лютого 2021 року.

Посадовця підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України.

Нагадаємо, 11 грудня, детективи НАБУ за процесуального керівництва САП повідомили в.о.директора ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ» та особі-посереднику про підозру у отриманні неправомірної вигоди в розмірі 250 тис доларів США.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.