Україна вперше очолила Дунайську Комісію

В результаті наполегливої та злагодженої роботи Міністерства інфраструктури України, Міністерства закордонних справ України, за сприяння Офісу Президента України, а також активної діяльності Посольства України в Угорщині та залучення наших Посольств у країнах-членах Дунайської Комісії, на засіданні 94-ї сесії Дунайської Комісії, вперше за 70 років членства, Україна очолила Дунайську Комісію.

Основними завданнями Дунайської Комісії є забезпечення і розвиток вільного судноплавства на Дунаї для торговельних суден під прапорами усіх держав відповідно до інтересів і суверенних прав держав-учасниць Белградської Конвенції.

Головою на 2021 – 2023 роки обрана Представник України в Дунайській Комісії – пані посол України в Угорщині Любов Непоп.

Головування України в Дунайській Комісії було пріоритетним прагненням України протягом багатьох років, це пошук нових можливостей та є визнанням авторитету нашої Держави в Дунайському регіоні.

Україна отримала шанс всіляко сприяти економічному розвитку регіону та євроінтеграції країн-членів Дунайської Комісії, які не є членами ЄС, налагодженню комунікації, єдності та посиленню культурних зав’язків держав-членів ЄС та держав, які не є членами ЄС, на майданчику Дунайської Комісії.