Наступного року флот сформує перший береговий дивізіон на базі ракетного комплексу «Нептун»

В Одесі під керівництвом командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України контр-адмірала Олексія Неїжпапи відбулося підбиття підсумків діяльності Військово-Морських Сил Збройних Сил України за 2020 навчальний рік. У заході взяли участь представники командування національного флоту, командири військових частин, установ та органів військового управління.

Під час заходу було підсумовано основні напрямки діяльності виду Збройних Сил України, серед яких – стан бойової підготовки, відновлення боєздатності сил (військ), розвиток системи управління, логістичне забезпечення, розвиток професійного сержантського і старшинського складу, результати оперативної підготовки та подальші перспективи вдосконалення Військово-Морських Сил Збройних Сил України у 2021 році тощо.

За словами командувача ВМС ЗС України контр-адмірала Олексія Неїжпапи, протягом року було досягнуто значних результатів у питаннях поетапного нарощування боєздатності частин корабельно-катерного складу, морської авіації і морської піхоти, відновлення технічної готовності озброєння і військової техніки, зокрема проведення ремонту кораблів, катерів та суден, набуття військовими частинами визначених бойових спроможностей, успішного виконання заходів бойової діяльності та розбудови нових місць базування підрозділів українських ВМС. Загалом діяльність флоту цього року була спрямована на реалізацію завдань з реформування структури виду та приведення його до стандартів НАТО.

– Незважаючи на виклики 2020 року, ми впоралися з поставленими завданнями і нам є чим пишатись. Ми рухаємося незмінним стратегічним курсом країн НАТО, у відповідності до якого плануємо свій розвиток та набуваємо спроможності в морі, небі і на суходолі. Наша морська піхота в повному складі під керівництвом командувача морської піхоти успішно виконує завдання в районі проведення операції Об’єднаних сил. Ми відновлюємо ті традиції підготовки, які втратили з 2014 року, серед яких збір-похід кораблів, катерів та суден національного флоту з відпрацюванням елементів бойової підготовки, що дозволило підвищити злагодженість підрозділів різнорідних сил. Також проведено декаду живучості, яка істотно підвищила показники навченості особового складу з питань боротьби за живучість, – зазначив контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

Один із головних здобутків цього року – прийняття на озброєння ракетного комплексу «Нептун», завдяки чому Україна увійшла у світовий клуб країн, які виготовляють власні крилаті ракети. Це досягнення було здобуто за безпосередньої участі флотського колективу, адже всі випробування відбувалися за участю кораблів, катерів та суден вітчизняного флоту, морського командування, підрозділів забезпечення, наукових працівників, викладацького і курсантського складу Інституту ВМС та підрозділів артилерії.

– Сподіваюсь, уже наступного року ми сформуємо перший береговий дивізіон на базі ракетного комплексу «Нептун», – зазначив контр-адмірал Олексій Неїжпапа. – Незважаючи на пандемію коронавірусу, ми провели низку міжнародних навчань з нашими партнерами, зокрема «Сі Бриз – 2020», яке було відпрацьовано в дистанційному форматі та показало спроможність керівництва, корабельного складу, авіації та сил забезпечення проводити заходи на міжнародному рівні.

‒ Так само було проведено українсько-румунське спільне навчання «Ріверайн-2020» та українсько-британське навчання Warrior Watcher 2020. Що стосується тренувань типу PASSEX  з кораблями НАТО, вони набули системного і продуманого характеру, наразі до їх проведення залучають кораблі та катери у складі тактичних груп, – додав командувач.

Загалом, для ВМС ЗС України 2020 рік став часом низки надважливих завдань. Основні зусилля були спрямовані на виконання чинної програми Стратегії розвитку національного військового флоту, оптимізацію системи управління, нарощення спроможностей берегового та морського компоненту, розгортання сил та засобів ВМС в акваторії та на узбережжі Чорного і Азовського морів.

Під час засідання було представлено й зміни до зразків парадної, польової та спеціальної форми одягу для військових моряків, яку розробили з урахуванням особливостей проходження корабельної служби та в підрозділах морської піхоти.

Також командувач визначив основні напрями та пріоритети функціонування ВМС України у 2021 році. Найкращих військовослужбовців було нагороджено відомчими відзнаками та цінними подарунками.