Україна відкрита для інвестицій і впровадження нових перспективних проектів державно-приватного партнерства у різних інфраструктурних галузях. Тому Мінінфраструктури запрошує провідні іноземні компанії інвестувати у транспортний сектор України. Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій сьогодні, 10 грудня, під час Дня інфраструктури на 4-му щорічному Українському інвестиційному роудшоу, організованому за підтримки Посольства України у Великій Британії.

Участь у заході також взяли Надзвичайний і Повноважний Посол України у Великій Британії Вадим Пристайко, керівник Офісу Національної інвестиційної ради при Президентові України Ольга Магалецька, голова Державної служби геології та надр Роман Опімах, голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко, регіональний директор із розвитку бізнесу UK Export Finance Роуз Тріг та ще понад 430 учасників і компаній з різних країн світу.

«Впровадження перспективних інфраструктурних проектів із залученням механізмів ДПП є одним із пріоритетних напрямів діяльності нашого Міністерства. Україна вже має успішні приклади такого партнерства. Це передача в концесію перших морських портів України «Ольвія» і Херсон із загальним обсягом інвестицій близько 134 млн доларів. Тому ми продовжуємо підготовку наступних інвестпроектів у морській та інших інфраструктурних галузях і запрошуємо до участі в них провідні іноземні компанії. Інвестуємо в Україну!» – зазначив під час свого виступу Владислав Криклій.

Він повідомив, що Уряд України затвердив перелік пріоритетних для держави інвестпроектів на найближчі 3 роки, і 40% цього списку складають саме проекти у галузі інфраструктури та транспорту. Так, до нього увійшли концесії залізнично-поромного комплексу та першого і контейнерного термінала у порту «Чорноморськ», концесія пасажирського комплексу в порту Одеси, концесія причалів Бердянського морського порту та інші проекти. Крім цього, відомство активно готує концесії суднобудівного заводу в порту Одеси та Ізмаїльського морського порту. Також розроблено і затверджено попереднє ТЕО концесії Білгород-Дністровського морського порту, тривають пошуки фінансування пре-ТЕО для концесій портів Маріуполя і Рені.

Разом з цим, Міністерство продовжує активну підготовку проектів ДПП у залізничній, дорожній і авіаційній галузях. Так, міжнародними консультантами вже завершена оцінка концесій вокзалів Харкова, Дніпра, Вінниці, Хмельницького, Миколаєва, Чопа та Києва із загальним обсягом інвестицій 3,8 млрд грн. Триває підготовка проектів з будівництва та реконструкції залізничних ліній Мостиська – Скнилів, Ковель – Ягодин – держкордон та Ковель – Ізов – держкордон, розвитку портової залізничної інфраструктури та закупівлі вантажних електровозів для оновлення рухомого складу УЗ.

Крім цього, завершена розробка пре-ТЕО щодо 6-ти пілотних ділянок доріг протяжністю 1400 км, які будуть реалізовані в рамках Першої програми державно-приватного партнерства у дорожній галузі. Окрім них серед пріоритетних інвестпроектів у дорожньому секторі Владислав Криклій відмітив будівництво Київської кільцевої дороги та мосту через Південний Буг у Миколаєві.

Також до списку пріоритетних інвестпроектів України увійшла реконструкція 13 регіональних аеропортів у Черкасах, Івано-Франківську, Чернівцях, Херсоні, Вінниці, Одесі, Дніпрі, Полтаві, Рівному, Сумах, Кривому Розі, Миколаєві, Житомирі та будівництво нового летовища на Закарпатті.