Пішли з життя одразу два ветерани порту «Чорноморськ» – Клементьєв Володимир Дмитрович та Голота Олег Олексійович

3 грудня 2020 року пішов з життя ветеран порту «Чорноморськ» Володимир Дмитрович Клементьєв – йому було 84 роки.

Народився Володимир Дмитрович 20 липня 1936 року в Москві. У 1954 році став студентом історико-філологічного факультету Горно-Алтайського педінституту, який закінчив, отримавши фах вчителя російської мови, літератури та історії. Після інститут чотири роки працював вчителем середньої школи в Приморському краї, а в лютому 1963 року прийшов працювати в Іллічівський порт і вже наступного року став помічником начальника 2-го району з кадрів, потім стивідором та старшим стивідором. Із 1970 року – старший диспетчер із залізничних операцій 2-го району, заступник начальника району з кадрів, ще через п’ять років – старший стивідор району. Тоді ж його обрано заступником секретаря партійного комітету, а у 1981 році Володимир Дмитрович очолив профспілковий комітет порту.

З 1987 по 1994 роки Клементьєв обіймає посаду начальника відділу побуту ІМТП, а в наступні чотири роки – заступника начальника порту із соціального розвитку та торгівлі, після чого став заступником начальника порту з кадрів. З 2006 року – провідний інспектор відділу кадрів.

Під час роботи в Іллічівському порту Володимир Дмитрович Клементьєв виявив себе хорошим організатором виробництва, добросовісним, дисциплінованим та вимогливим працівником. Будучі бригадиром 241 бригади вантажників правильно організував роботу колективу, в результаті бригада за короткий час завоювала звання бригади «Комуністичної праці». У колективі 2-го вантажного району користувався заслуженим авторитетом, брав активну участь у суспільному житті підприємства, часто виступав із доповідями на політичні теми.

Нагороджений орденом «Знак почета», має звання Заслуженого працівника транспорту України, Почесного працівника Міністерства морського флоту СРСР, Заслужений працівник ІМТП.

Пішли з життя одразу два ветерани порту – Клементьєв Володимир Дмитрович та Голота Олег Олексійович 4 грудня 2020 року перестало битися серце ветерана порту «Чорноморськ», заслуженого працівника транспорту України – Голоти Олега Олексійовича, який все своє трудове життя присвятив рідному підприємству морському порту «Чорноморськ».

Народився Олег Олексійович 26 липня 1945 року в селі Володимирське Гірничо-Марійського району Марійської АРСР( Росія) в сім’ї робітника і колгоспниці.

З 1953 року сім’я переїхала на постійне місце проживання в місто Іллічівськ. У 1965 році закінчив Одеський автомобільний технікум, а у 1977-му – Одеський інститут інженерів морського флоту за фахом «інженер-механік».

Трудову діяльність на підприємстві Олег Голота почав ще у 1965 році водієм автотранспорту – йому було 19 років. Потім служба в армії, звідки Олег Олексійович повернувся в порт вже заступником механіка. Протягом наступних 10 років пройшов шлях  від групового механіка, старшого інженера до заступника начальника 1-го району ІМТП. Далі – начальник ЦПМ ІМТП, заступник головного інженера, головний інженер, перший заступник начальника порту-головний інженер ІМТП. Протягом усієї трудової діяльності Олег Олексійович проявив себе дуже грамотним фахівцем, прекрасною людиною і керівником. Всі ці якості і дозволили йому вирости до керівника високого рангу.

З 2007 року працював на посаді начальника служби організації будівництва і ремонту. З відповідальністю ставився до виконання обов’язків, завдання і доручення керівництва порту виконував в повному обсязі та у встановлені терміни. За час роботи в порту на всіх посадах проявив себе грамотним фахівцем, ініціативним керівником виробництва. Брав активну участь у громадському житті підприємства, був головою партійної комісії з контролю за станом трудової дисципліни і громадського порядку на 1-му районі. Користувався заслуженою повагою у трудовому колективі.

Високо досвідчений фахівець, маючи здатності до раціоналізації і винахідництва, подав ряд пропозицій, які були впроваджені у виробництво. Брав активну участь у громадській роботі, член цехкому механізації району, член ДНД, відрізнявся дисциплінованістю, вимогливістю до себе та підлеглих. Уміло керував роботою механіків, слюсарів-ремонтників і електриків, докерів-механізаторів (кранівників).

Як наставник постійно займався питаннями підготовки кадрів, виховною роботою та підвищенням кваліфікації.

У 2010 році Олег Олексійович Голота пішов на заслужений відпочинок. За сумлінну працю нагороджений орденом «За розвиток України ім. М.Грушевського» IV ступеня, медаллю «Ветеран праці», Грамотою Верховної Ради України «За заслуги перед українським народом». Був депутатом Іллічівської міської ради кількох скликань.

Керівництво та колектив державного підприємства «Морський торговельний порт «Чорноморськ» сумують з приводу смерті своїх колег-портовиків та висловлюють щирі співчуття родинам та близьким людям Володимира Дмитровича та Олега Олексійовича.

Повідомляє Чорноморський морський порт