Мінцифри прагне, щоб до 2024 року Україна увійшла до трійки країн-лідерів у міжнародних рейтингах у сфері відкритих даних, що неможливо без планового та постійного оновлення програмних документів політики.

Влітку цього року Мінцифри за підтримки проекту «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах/ТАРАS» розпочало черговий етап оновлення постанови КМУ №835 задля розширення переліку наборів даних, які мають публікуватися у форматі відкритих даних, та погодження нормативної бази з європейськими стандартами та практиками.

Прийняття проекту усуне юридичні прогалини у тлумаченні та застосуванні положень 835 постанови, сприятиме створенню нових сервісів та продуктів на основі відкритих даних, а також формуванню стійких знань та навичок роботи з відкритими даними.

Під час формування нової редакції постанови було отримано: 

  • Більше 230 пропозицій щодо розширення переліку наборів даних;
  • Більше 100 пропозицій щодо визначення пріоритетних сфер для розвитку відкритих даних;
  • Близько 40 пропозицій щодо змін до тексту Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних.

Основні запропоновані нововведення:

  • Створення Національно центру компетенцій у сфері відкритих даних;
  • Пояснення принципів Міжнародної хартії відкритих даних;
  • Початок процесу категоризації та визначення вимог до наборів відкритих даних;
  • Майже 1000 обов’язкових до публікації наборів відкритих даних.

Ознайомитись з проектом можна за посиланням: https://bit.ly/2ViQgEe.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 15 грудня 2020 року на електронну адресу kornieiev@thedigital.gov.ua.

Висловлюємо окрему подяку Офісу ефективного регулювання BRDO та OpenUp: за активну участь у підготовці проекту постанови.