Мінцифри прагне, щоб до 2024 року Україна увійшла до трійки країн-лідерів у міжнародних рейтингах у сфері відкритих даних, що неможливо без планового та постійного оновлення програмних документів політики.
Влітку цього року Мінцифри за підтримки проекту «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах/ТАРАS» розпочало черговий етап оновлення постанови КМУ №835 задля розширення переліку наборів даних, які мають публікуватися у форматі відкритих даних, та погодження нормативної бази з європейськими стандартами та практиками.
Прийняття проекту усуне юридичні прогалини у тлумаченні та застосуванні положень 835 постанови, сприятиме створенню нових сервісів та продуктів на основі відкритих даних, а також формуванню стійких знань та навичок роботи з відкритими даними.
Під час формування нової редакції постанови було отримано:
- Більше 230 пропозицій щодо розширення переліку наборів даних;
- Більше 100 пропозицій щодо визначення пріоритетних сфер для розвитку відкритих даних;
- Близько 40 пропозицій щодо змін до тексту Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних.
Основні запропоновані нововведення:
- Створення Національно центру компетенцій у сфері відкритих даних;
- Пояснення принципів Міжнародної хартії відкритих даних;
- Початок процесу категоризації та визначення вимог до наборів відкритих даних;
- Майже 1000 обов’язкових до публікації наборів відкритих даних.
Ознайомитись з проектом можна за посиланням: https://bit.ly/2ViQgEe.
Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 15 грудня 2020 року на електронну адресу kornieiev@thedigital.gov.ua.
Висловлюємо окрему подяку Офісу ефективного регулювання BRDO та OpenUp: за активну участь у підготовці проекту постанови.