Національний центр управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства України не підтвердив факт забруднення акваторії морського порту Чорноморськ

Національним центром управління та випробувань космічних засобів проведено аналіз супутникових знімків акваторії морського порту «Чорноморськ», в районі судна «Аметист», які зроблені в період з 24 по 26 листопада 2020 року.

Моніторинг та аналіз проводився з використанням даних дистанційного зондування Землі за допомогою KA TERRA, інформаційного сервісу PLANETFSCOPE, KA Sentinel-1A, KA Sentinel-1B.

Після аналізу супутникових та радіолокаційних знімків акваторії навколо судна «Аметист» Національним центром управління та випробувань космічних засобів встановлено, що з 24 по 26 листопада 2020 року ознак забруднення водної поверхні нафтопродуктами навколо судна «Аметист» не виявлено.

Зазначена інформація — ще один суттєвий доказ, що спростовує розповсюджену наприкінці листопада інформацію щодо нібито забруднення акваторії морського порту «Чорноморськ».

ДП «АМПУ» наголошує про свою готовність до конструктивного діалогу з Державною екологічною інспекцією.