(ФОТО) СБУ та ДФС викрили міжрегіональну схему ухилення від сплати податків шляхом імітації переробки насіння соняшнику
Співробітники Офісу великих платників податків ДФС та Служби безпеки України провели обшуки у Києві, Кіровоградській, Миколаївській та Одеській областях та блокували масштабну схему тінізації доходів та ухилення від сплати податків в одному із сегментів продовольчого ринку.Оперативники спецслужби встановили, що протягом 2019-2020 років менеджмент кількох комерційних структур незаконно реалізовував продукцію за готівку без відображення у відповідній звітності. Для легалізації оборудки та введення в оману фіскальних та контролюючих органів використовували кілька протиправних схем. У такий спосіб зловмисники ухилялися від сплати податків та штучно формували податковий кредит під час експорту продукції.

За попередніми оцінками зловмисники реалізували 124 тисячі тонн соняшникової олії сумнівного походження на понад 2,3 мільярда гривень.

У межах розпочатого кримінального провадження правоохоронці провели обшуки на об’єктах зберігання та виробництва товару, в офісах та за місцями проживання фігурантів справи у трьох областях України. Під час слідчих дій вилучено первинні фінансово-господарські документи та печатки, що доводять проведення оборудки. Також виявлено 12 тисяч тонн продукції на загальну суму понад 300 мільйонів гривень.

Триває досудове слідство за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України.

Заходи із блокування протиправної схеми проводило Головне управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ спільно з Офісом великих платників податків ДФС України під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора. В операції були задіяні співробітники Управлінь СБУ в Кіровоградській, Миколаївській та Одеській областях.

В свою чергу, Державна фіскальна служба України повідомила, що ця міжрегіональна мережа схеми ухилення від сплати податків працювала шляхом імітації переробки насіння соняшнику. Слідчі встановили, що організатори документально відображали переробку сировини в олію через три підконтрольні підприємства, у той час як насправді обсяги насіння накопичувались для подальшого перепродажу.

При цьому первинне походження продукції також є сумнівним – вона придбалася у підприємств, які не мають ані земельних ділянок для вирощування культур, ані виробничих потужностей, ані відповідних людських, офісних та складських ресурсів.
Після документальної імітації переробки накопичена сировина за готівку поставлялася на підприємства-великі платники податків, які в якості комітентів здійснювали нетиповий для них експорт даної продукції за кордон. При цьому операції з перепродажу насіння організаторами схеми не відображалися в бухгалтерському та податковому обліках підприємств.
Співробітники Офісу великих платників податків ДФС та Служби безпеки України провели обшуки у Києві, Кіровоградській, Миколаївській та Одеській областях. Вилучено чорнові записи, фінансово-господарські документи, печатки, жорсткі диски та банківські картки. Крім того, виявлені 5,6 тисяч тон насіння соняшнику, майже 6 тисяч тон соняшникової олії та 360 тон шроту без документів, що підтверджували б їх законне походження. Орієнтовна загальна вартість продукції становить 300 мільйонів гривень.
Слідство у кримінальному провадженні за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах триває. Готуються клопотання про накладення арешту на виявлені предмети та цінності.
[ngg src=”galleries” ids=”155″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]